Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 6461
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 14–letni włamywacze

Czwartek, 24 marca 2022, 11:34
Aktualizacja: 11:56
Autor: red
Wałbrzych: 14–letni włamywacze
Fot. KMP Wałbrzych
Trzech młodych wałbrzyszan, którzy wczoraj w nocy usiłowali włamać się do jednego ze sklepów w centrum Wałbrzycha, odpowie przed sądem dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło w środę w nocy około godziny 2:30 przy ul. Słowackiego w Wałbrzychu. Sprawcy po uprzednim wybiciu cegłówką szyby w witrynie, weszli do wnętrza sklepu, jednak przez włączony w obiekcie alarm, zostali spłoszeni i uciekli. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci prewencji Komisariatu Policji II w Wałbrzychu bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia udali się na miejsce i w toku wykonanych niezwłocznie ustaleń rozpoczęli poszukiwania sprawców. Cała trójka została zatrzymana kilkaset metrów dalej, w rejonie pl. Grunwaldzkiego.

W trakcie czynności procesowych 14-latkowie przyznali się do popełnienia czynu. Okazało się, że dwóch z nich wcześniej samowolnie oddaliło się z młodzieżowego ośrodka socjoterapii i do niego nie powróciło. Dlatego po wykonanych czynnościach obaj zostali tam przez funkcjonariuszy przewiezieni. Trzeci z nich trafił natomiast pod opiekę rodziców.

Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
17%
Złości
8
67%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group