Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 1610
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

16–letni napastnik zatrzymany

Wiadomości: REGION/Golińsk
Środa, 9 września 2020, 10:36
Aktualizacja: Czwartek, 10 września 2020, 8:07
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Boguszowscy policjanci przy wsparciu wałbrzyskich funkcjonariuszy w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali trzeciego ze sprawców usiłowania napadu na kantor, do którego doszło pod koniec lipca tego roku w Golińsku. 16–latek od momentu popełnienia czynu karalnego ukrywał się poza granicami naszego kraju.

Do zdarzenia doszło w Golińsku 25 lipca tego roku. Sprawcy wtargnęli do kantoru wymiany walut i próbowali go obrabować. Jeden z mężczyzn rzucił w szybę osłaniającą stanowisko kasjera cegłówką. Szkło jednak nie rozbiło się. Następnie młodzi mężczyźni próbowali wyważyć drzwi do pomieszczenia. To także im się nie udało. Zniechęceni, ostatecznie wsiedli do zaparkowanego obok budynku samochodu i uciekli.

W toku przeprowadzonych czynności boguszowscy policjanci już po kilku godzinach ustalili dane personalne podejrzanych o popełnienie przestępstwa mężczyzn. 18-letni mieszkaniec Wałbrzycha trafił w ręce funkcjonariuszy jeszcze tego samego dnia w dzielnicy Sobięcin. Funkcjonariusze zabezpieczyli również pojazd, którym się poruszał. Drugi mężczyzna – 22-letni wałbrzyszanin - wpadł w ręce mundurowych po kolejnych 24 godzinach.

Teraz pozytywnie zakończyły się poszukiwania trzeciego ze sprawców. 16-latek po nieudanym napadzie na przygraniczny kantor uciekł do Czech i tam się ukrywał. Ostatecznie dzięki współpracy strony czeskiej ze stroną polską został zatrzymany.

Przypomnijmy, że najstarszy ze sprawców decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Obu pełnoletnim wałbrzyszanom za usiłowanie rozboju grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 12. O losie 16-latka zadecyduje sąd dla nieletnich.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
1
10%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group