Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4317
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: 17–latek oszukał metodą „na wnuczka” 65–letnią kobietę

Czwartek, 4 października 2018, 7:28
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: 17–latek oszukał metodą „na wnuczka” 65–letnią kobietę
Fot. KMP Wałbrzych
Boguszowscy policjanci zatrzymali przy ul. 1 maja na gorącym uczynku przestępstwa 17–letniego mieszkańca tej miejscowości, który próbował wyłudzić pieniądze od 65–letniej kobiety metodą na tzw. „wnuczka”.

W toku czynności procesowych funkcjonariusze ustalili, że 17-latek podając się za wnuczka 65-letniej kobiety, 22 września tego roku wyłudził od niej 100 złotych. Dla nastolatka to jednak było za mało i po kilku dniach postanowił przyjść do mieszkanki Boguszowa-Gorc ponownie. Tym razem wypił z seniorką herbatę, a nawet zaproponował posprzątanie jej mieszkania.

Chytry plan miał przynieść pozytywny efekt przy następnym spotkaniu. Wtedy to fałszywy wnuczek zaplanował sobie odebranie od kobiety kolejnych pieniędzy, tym razem w kwocie 400 złotych. Nastolatek nie miał jednak świadomości, że 65-latka zorientowała się w całym procederze, a o wszystkim wiedzą także policjanci z Boguszowa-Gorc, którzy zatrzymali 17-latka chwilę później na gorącym uczynku przestępstwa.

Nastolatek podczas dalszych czynności przyznał się do popełnienia obu czynów i złożył wyjaśnienia. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował w stosunku do młodego boguszowianina środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
67%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group