Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2722
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Walimiu

Wiadomości: Walim
Środa, 14 stycznia 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:19
Autor: opr.red.
Fot. www.walim.pl
Zbiórkę pieniędzy na rzecz podtrzymywania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów prowadziło 11 wolontariuszy wyposażonych w identyfikatory, skarbonki i serduszka Wielkiej Orkiestry. Na szczególne uznanie zasługuje jedenastoletnia Maja Bereś, która uzbierała największą sumę pieniędzy do puszki, w wysokości 325,76 zł. Tym razem sztab WOŚP w Walimiu, wspomagając kolejny szczytny cel, wspólnymi siłami zebrał kwotę 5.095,92 zł.

Po godzinie 14.00 w walimskim Parku Jordanowskim- gdzie odbywały się główne wielkoorkiestrowe obchody, zrobiło się niezwykle muzycznie. Najpierw dzięki tanecznym występom grupy Zumba Kids, wspomaganych przez rodziców, które za sprawą pani Beaty Rejek rozgrzewały i zachęcały wszystkich zebranych do wesołych pląsów. Następnie przy płonącym ognisku można było pośpiewać i pokołysać się w rytm utworów wyśpiewywanych przez Krzysztofa Gołębiewskiego.

Miłośnicy dobrego jedzenia i pluszaków również mogli znaleźć coś dla siebie. Grono pedagogiczne Zespołu Szkół w Walimiu sprzedawało przepyszne słodkości, dzięki czemu uzbierali kwotę 678,06 zł. Zespół Placówek Resocjalizacyjnych pomagał przy akcji ” Kup misia”. Wszyscy zziębnięci mieli możliwość rozgrzania się kiełbasą wprost z grilla oraz gorącą kawą i herbatą serwowaną przez właścicieli Karczmy Rycerskiej Zamek Grodno. Duży „zastrzyk” gotówki podczas tegorocznego finału wpłynął z aukcji, zasilając pulę kwotą 2.325,76 zł.

Punktualnie, jak co roku, o godzinie 20.00 przy sygnale OPS Walim, rozbłysło światełko do nieba, kończąc tym 23 finał WOŚP, ale równocześnie przypominając iż gramy do końca świata i jeden dzień dłużej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group