Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 30 lat spółki Zamek Książ

Środa, 1 września 2021, 13:22
Aktualizacja: 14:23
Autor: red
Wałbrzych: 30 lat spółki Zamek Książ
Fot. organizatorzy
Zarządzająca najpiękniejszym zamkiem w Polsce, spółka Zamek Książ w Wałbrzychu świętuje we wrześniu jubileusz 30–lecia istnienia. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji, m.in. bezpłatny koncert muzyki z filmów, które nakręcono w Książu oraz okolicznościowe wydawnictwo.

We wrześniu 1991 r. zamek po licznych perturbacjach przeszedł pod zarząd Gminy Wałbrzych, która powołała do życia spółkę Zamek Książ w Wałbrzychu. Tak rozpoczyna się nasza historia, a co za tym idzie licznych inwestycji, niezwykłych projektów i wydarzeń.

Obchody jubileuszu odbędą się w dniach 16-19 września. Z okazji 30-lecie istnienia spółki, zaplanowano specjalną trasę zwiedzania z przewodnikiem „Przebudowy zamku” oraz zwiedzanie Książa z zestawem audioguide w promocyjnej cenie. Do tego 17 września wspólnie przeżyjemy muzyczną podróż w czasie podczas koncertu "Muzyka filmowa z Zamku Książ".

- Bez względu na sytuację polityczną i zmieniające się nieustannie okoliczności, jedna rzecz pozostawała przez te 30 lat stała. Przekonanie wszystkich zarządzających miastem i spółką, że Książ to nasz największy, wałbrzyski skarb. Naszym celem było i jest utrzymanie i zachowanie zamku oraz jego otoczenia dla przyszłych pokoleń – mówi prezes Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.

W programie wydarzenia:

16-19 września

Zwiedzanie z przewodnikiem "Przebudowy Książa" - specjalna trasa zwiedzania, podczas której odwiedzający dowiedzą się , jakie przebudowy miały miejsce w Książu podczas swojej ponad 700 letniej historii oraz jakie największe inwestycje zostały tu zrealizowane w ciągu ostatnich 30 lat. Czy wiecie, że nad Salą Maksymiliana był kiedyś taras? Dlaczego front zamku, został przemalowany na różowo, a dach zmieniono na ceramiczną dachówkę? Wyruszcie w niezwykła podróż, jaką jest odkrywanie historii Książa.

Godziny wejść: 11:00, 13:00, 15:00
Ceny biletów: 45 zł /bilet normalny i 35 zł / bilet ulgowy
Zakup biletów: bilety można zakupić poprzez system online www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl lub w kasach biletowych w godzinach otwarcia kas.

UWAGA! Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona. Bilety zawierają wstęp do Palmiarni Wałbrzych.

Zwiedzanie z zestawem audioguide w promocyjnej cenie - specjalnie dla Was w dniach 16-19 września, bilety na zwiedzanie zamku, palmiarni i tarasów będą w niższej cenie 30 zł/bilet ( cena standardowa to 45/ zł bilet normalny i 35 zł/ bilet ulgowy).

17 września

godz. 18:00 - Koncert Książęcej Orkiestry Salonowej „Muzyka filmowa z Książa”

Zapraszamy wszystkich na wyjątkowy i zachwycający koncert na dziedzińcu zamku, dzięki któremu wyruszymy w sentymentalną podróż po największych muzycznych utworach, które są związane z Książem. WSTĘP WOLNY! (obowiązują wejściówki do pobrania w punkcie obsługi klienta w Budynku Bramnym Zamku w godzinach pracy).

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group