- Bez wątpienia jest to bardzo duże wyzwanie dla naszych szkół i nauczycieli. Na dzisiaj mamy już w naszych placówkach ponad 400 nowych uczniów i wychowanków z Ukrainy - informuje prezydent.
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 prezydent Roman Szełemej wraz z wiceprezydent Sylwią Bielawską oraz dyrektor placówki Ewą Gratzke przedstawili możliwości miasta w tym zakresie. W dwóch placówkach - na Piaskowej Górze i Podzamczu - powstały specjalne oddziały przygotowawcze dla ukraińskich uczniów. Obecnie w wałbrzyskich szkołach uczy się ponad 400 uczniów, a liczba ta nadal rośnie, w związku z tym kolejny taki oddział powstanie w Śródmieściu.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.