Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 4107
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: 43. Rajd Świdnicki–KRAUSE

Poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 16:30
Aktualizacja: Wtorek, 28 kwietnia 2015, 8:47
Autor: opr. red.
Walim: 43. Rajd Świdnicki–KRAUSE
Fot. Robert Bajek
Miniony weekend stanowił nie lada atrakcję dla miłośników motoryzacji, ponieważ 25 kwietnia rozpoczęła się pierwsza runda LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 43. Rajd Świdnicki–KRAUSE, którego organizatorem był Automobilklub Sudecki w Świdnicy.

Kierowcy podczas rajdu inaugurującego motoryzacyjne zmagania w 2015 roku rywalizowali na dobrze znanych wszystkim kibicom odcinkach specjalnych. Były to takie OeSy jak Rościszów-Walim, obejmujący przejazd przez słynne "walimskie patelnie" a także OeS Miłków-Kamionki. W sobotę rajdowcy pokonywali te odcinki dwukrotnie. Natomiast w niedzielę zawodnicy rozpoczęli rywalizację od odcinka specjalnego Kamionki-Jawornik, a kolejnym odcinkiem był OeS Dziećmorowice-Walim. Tego dnia uczestnicy rajdu również pokonywali każdy odcinek specjalny dwa razy. Ostatnim, bardzo widowiskowym odcinkiem specjalnym była próba rozgrywana na ulicach Świdnicy, gdzie odbył się również oficjalny start i meta Rajdu.

Do udziału w 43. Rajdzie Świdnickim-KRAUSE zgłosiły się 83 załogi. Siedem załóg zdecydowało się na start mocnym Fordem Fiestą R5, dziewięć załóg zgłosiło się w klasie Open N, w klasie HR2 jednak załoga, w klasie Open 2WD zgłosiło się pięć załóg, w klasie 3 zgłosiło się siedem załóg, 16 załóg w klasie 4, jedenaście załóg w klasie 4F, osiem załóg w klasie HR3, jedenaście w klasie 4N, trzy załogi w klasie HR4, trzy załogi w klasieHR5 i po jednej załodze w klasie HR4N i HR+30.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z sobotniego odcinka specjalnego Rościszów-Walim.

Podsumowanie 43. Rajdu Świdnickiego–KRAUSE: TUTAJ

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group