Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 3262
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 65 lat minęło – jubileusz Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Sobota, 23 października 2010, 9:06
Aktualizacja: 9:07
Autor: red
Wałbrzych: 65 lat minęło – jubileusz Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Fot. organizatorzy
Wielkimi krokami zbliża się jubileusz 65–lecia istnienia Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Główną atrakcją będzie premiera spektaklu „Balladyna” w reżyserii Marioli Ordak – Świątkiewicz, zaplanowana na 5 listopada (spektakl zamknięty) oraz 6 listopada (spektakl otwarty, cena biletu – 20 zł).

Oprócz premiery jubileuszowej, przeznaczonej dla młodzieży i dorosłych, Teatr przygotował także coś dla swoich najwierniejszych widzów, czyli dzieci. Od 26 października mogą one oglądać najnowszą pozycję repertuarową – „Przecinek i kropka” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. To spektakl edukacyjny, którego głównym celem jest rozwijanie zamiłowania do książek wśród najmłodszych. Łączy w sobie różne techniki teatralne, animacje, zagadki i zadania interaktywne. Multimedialna lekcja, okraszona dużą dawką humoru, sprawi, że historia piśmiennictwa naprawdę może być ciekawa i zajmująca.

Ponadto ruszył Społeczny Komitet Wspierania Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, który zajmuje się pozyskiwaniem środków finansowych, przeznaczonych na dofinansowanie obchodów Roku Jubileuszowego. Teatrowi można pomóc, kupując cegiełkę oraz wrzucając datek do skarbony, umieszczonej w siedzibie Teatru.

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu wspólnie z nowo powstałą Galerią Victoria zaprasza ponadto na wystawę lalek z 65-lecia działalności artystycznej. Ekspozycja mieści się w Galerii na I piętrze. Lalki wykonane ręcznie i z ogromną precyzją pochodzą ze zbiorów Teatru. Oprócz wystawy stałej ciekawą atrakcją będą różnego rodzaju spotkania i zajęcia teatralne, prowadzone przez aktorów. Wystawa jest możliwa dzięki staraniom p.o. dyrektora Zbigniewa Prażmowskiego.

Repertuar Teatru na listopad 2010:

05 – 06 listopada - Jubileusz 65 - lecia działalności artystycznej Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu

06 listopada (sobota) godz. 17.00 - Premiera spektaklu „Balladyna”*
07 listopada (niedziela) godz. 12.30 - „Calineczka”
13 listopada (sobota) godz. 18.00 - „Balladyna”
14 listopada (niedziela) godz. 12.30 - Spektakl gościnny
21 listopada (niedziela) godz. 12.30 - „Alicja w Krainie Czarów”
27 listopada (sobota) godz. 17.00 - „Calineczka” – spektakl rodzinny**
28 listopada (niedziela) godz. 12. 30 - „Przecinek i kropka”

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group