Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 4444
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 70–lecie PSP nr 5

Piątek, 7 października 2016, 14:57
Aktualizacja: Sobota, 8 października 2016, 8:59
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: 70–lecie PSP nr 5
Fot. Robert Bajek
W obecności wiceprezydenta miasta, wałbrzyskich parlamentarzystek, przedstawicieli Rady Miejskiej, duchowieństwa, szkół i instytucji kulturalno–oświatowych odbyły się dzisiaj uroczyste obchody 70–lecia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Aliny i Czesława Centkiewiczów w Wałbrzychu.

Obchody jubileuszu szkoły rozpoczęła Msza Św. w kościele Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, po której uroczystość dalej toczyła się w siedzibie PSP nr 5. Po oficjalnym powitaniu przybyłych gości, wprowadzenia Sztandaru Szkoły, odśpiewaniu Hymnu Państwowego i Hymnu Szkoły o historii placówki, jej dyrektorach, pracownikach i absolwentach opowiadała Jadwiga Spera - dyrektor szkoły i Zygmunt Nowaczyk - wiceprezydent Wałbrzycha, który był dyrektorem PSP nr 5 w latach 1975-1985. Następnie przyszedł czas na gratulacje, podziękowania i życzenia dalszych sukcesów całej placówce, jej dyrekcji, pracownikom i uczniom. Po części oficjalnej, zakończonej wyprowadzeniem Sztandaru Szkoły nastąpiła część artystyczna uroczystości, podczas której historię placówki przedstawili jej uczniowie.

Przypomnijmy: Szkoła Podstawowa nr 5 swoją działalność rozpoczęła we wrześniu 1946 roku w budynku przy ulicy Szkolnej 4, gdzie znajdował sie Urząd Repatriacji. W nowej szkole naukę podjęło 200 uczniów, grono pedagogiczne składało się wtedy z 11 nauczycieli. Szkoła zmieniła swoją siedzibę w roku 1957. Została zlokalizowana przy ulicy Poznańskiej 8, gdzie znajduje się do dzisiaj. Stary budynek przeszedł w ostatnim okresie gruntowny remont i8 modernizację. Szkoła nosi imię Aliny i Czesława Centkiewiczów. Wybór patronów rozpoczął się w roku 1978 od plebiscytu, przeprowadzonego wśród uczniów i nauczycieli. Wyniki plebiscytu zostały ogłoszone 11 grudnia 1978 roku. Wkrótce w szkole powstał "Kącik Patrona", przemianowany z czasem na "Izbę Patrona" a w maju 1981 roku do szkoły przybyli Alina i Czesław Centkiewiczowie, aby spotkać się z uczniami, nauczycielami i dyrekcją placówki. Uroczyste nadanie imienia szkole nastąpiło 6 maja 1981 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group