Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2585
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: 77–letnia złodziejka

Piątek, 14 sierpnia 2020, 6:41
Aktualizacja: Sobota, 15 sierpnia 2020, 9:03
Autor: red
REGION, Sokołowsko: 77–letnia złodziejka
Fot. KMP Wałbrzych
Zawsze zamykajmy drzwi na zamek, gdyż możemy paść ofiarą złodziei. O tym właśnie przekonał się w miniony wtorek 34–letni mieszkaniec Sokołowska, który w swoim mieszkaniu ujął na gorącym uczynku przestępstwa 77–letnią mieszkankę powiatu kamiennogórskiego. Kobieta usiłowała dokonać kradzieży portfela z pieniędzmi oraz dokumentami.

Policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach ustalili, że seniorka była już wcześniej za tego typu przestępstwa karana.

Pokrzywdzony z powiatu wałbrzyskiego na szczęście w tym przypadku zorientował się, że ktoś około godziny 12:00 wszedł do jego mieszkania. Kilkadziesiąt sekund później mogło być już za późno i zostałby okradziony. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zgłoszenia, zatrzymali 77-letnią kobietę. W toku wykonanych czynności ustalili, że w poprzednich latach kobieta popełniała już podobne czyny na terenie całego naszego regionu.

Z uwagi na powyższe zdarzenie wałbrzyscy funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, abyśmy za każdym razem po wejściu do mieszkania zamykali drzwi na zamek, aby uniknąć kradzieży na właśnie na tzw. klamkę. Aby uniknąć kradzieży mieszkaniowych pamiętajmy również o tym, by ne zostawiać kluczy pod wycieraczką, gdyż złodzieje tylko czekają na okazję, aby dokonać przestępstwa. Załóżmy domofon przed wejściem do budynku lub domku jednorodzinnego. Zainstalujmy dobrej klasy zamki do drzwi wejściowych oraz zadbajmy o oświetlenie na swojej posesji, dookoła budynku i na korytarzu. Zapiszmy cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne wszystkich cennych urządzeń. Nie chwalmy się swoim bogactwem i nie zapraszajmy do swojego mieszkania osób, których dobrze nie znamy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
10
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
8%
Smuci
4
16%
Złości
8
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group