Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 2254
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Absolwent PWSZ na górskim szczycie

Wtorek, 3 maja 2011, 11:19
Aktualizacja: 11:20
Autor: red
Wałbrzych: Absolwent PWSZ na górskim szczycie
Fot. PWSZ Wałbrzych
Absolwent wałbrzyskiej PWSZ Paweł Hałda w towarzystwie Artura Charczuka z Wrocławia i Andrzeja Witowskiego z Sobótki zdobyli wierzchołek Matterhorn.

Wyprawa rozpoczęła się w malowniczo położonym miasteczku Zermatt. Uczestnicy wyprawy stamtąd udali się kolejką do Hotelu Schwarzsee (2584 m.). To ostatnia stacja kolejki. Stamtąd uczestnicy wyprawy podróżowali pieszo do Hörnlihütte, gdzie trafili do schroniska położonego pod granią Hörnli.

Początkowe plany podróżników mówiły o tym, że droga na szczyt miała prowadzić granią Zmütt, która ma około 3 km długości i wiąże się z przetrawersowaniem całej północnej podstawy ściany lodowcem. Trzydniowe opady śniegu i znaczne zagrożenie lawinowe zmusiły uczestników wyprawy do obrania bezpieczniejszej trasy, jaką jest Hörnli.

Podczas wyprawy podróżnicy napotkali bardzo zmienną pogodę. Rano aura sprzyjała wędrowcom, ale po południu następowało załamanie pogody, przez co wędrowanie znacznie się wydłużało.

Paweł Hałda, Artur Charczuk i Andrzej Witowski po kilku dniach wreszcie stanęli na Matterhorn - szóstym pod względem wysokości samodzielnym szczycie alpejskim.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group