Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 2796
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Akcja edukacyjna w walimskim gimnazjum

Poniedziałek, 17 października 2016, 11:07
Autor: red
REGION, Walim: Akcja edukacyjna w walimskim gimnazjum
Fot. UG Walim
Program edukacyjno–profilaktyczny „Bezpieczny – Trzeźwy Kierowca” realizowany jest na terenie całej Polski oraz Anglii.

Jego celem jest przede wszystkim dostarczenie młodym ludziom wiedzy na temat wpływu alkoholu na organizm człowieka, szczególnie wtedy, gdy prowadzi on samochód.

W pierwszej połowie października również w Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu – już po raz drugi – została zorganizowana przez pedagoga szkolnego Ewę Krawczyk i głuszyckich policjantów Dariusza Skupa i Tomasza Platę akcja „Trzeźwy Kierowca”. Wzięli w niej udział uczniowie klas I, którzy najpierw uczestniczyli w warsztatach ukazujących fakty i mity o alkoholu oraz prezentujących, jak wygląda jazda samochodem pod wpływem środków odurzających. Młodzież miała nawet okazję przekonania się, dzięki specjalnym okularom, jak się postrzega rzeczywistość pod wpływem alkoholu. Policjanci przy użyciu alkomatu sprawdzili również kilku chętnym osobom stan trzeźwości.

Na drugiej lekcji, już w terenie, wraz z policjantami, uczniowie zatrzymali 16 kierowców samochodów, którym sprawdzili zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszyscy kierujący byli trzeźwi i otrzymali od nich dyplomy z życzeniami szerokiej drogi.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group