Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3464
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Aktywne Mikołajki

Wtorek, 3 grudnia 2019, 6:47
Aktualizacja: Środa, 4 grudnia 2019, 8:37
Autor: red
Wałbrzych: Aktywne Mikołajki
Fot. organizatorzy
Już po raz trzeci Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu organizuje Aktywne Mikołajki – wydarzenie promujące zdrowy i aktywny tryb życia.

Odbędzie się ono, tradycyjnie, 6 grudnia w godzinach 8.00-12.00 na terenie kampusu uczelni (ul. Zamkowa 4, ul. Piotra Skargi 14a). Program wydarzenia podzielony został na trzy strefy aktywności: sportu, zdrowia i urody oraz aktywnej nauki, a zamyka go Wielki Finał, w którym między innymi podjęta zostanie próba pobicia rekordu PWSZ w tzw. „planku” na czas.

W Aktywnych Mikołajkach uczestniczyć może każdy, bez względu na wiek czy poziom sprawności fizycznej. Jest to wydarzenie bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych (jedynie na niektóre zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy). W programie przewidziane są propozycje dla uczniów szkół podstawowych, średnich, a także dla studentów, seniorów, amatorów zajęć fizycznych i intelektualnych.

Będzie można między innymi spróbować swoich sił w pojedynku na skakance, w tabacie, tenisie stołowym, a także e-zawodach (Mikołajkowym Turnieju FIFA i Rozgrywkach League of Legends). W strefie zdrowia i urody zorganizowany zostanie „Mikołajkowy quiz o zdrowiu”, zajęcia z pierwszej pomocy, wykłady na temat profilaktyki i prewencji zdrowotnej oraz pokaz zabiegów upiększających. Osoby kreatywne i żądne wiedzy z pewnością znajdą coś dla siebie w strefie aktywnej nauki, która oferować będzie: doświadczenia chemiczne, zajęcia językowo-sportowe po angielsku, czy pokazy pomiarów środowiska. Odbędą się również warsztaty projektowe „Zaprojektuj swoją choinkę” oraz warsztaty plastyczne „Trochę inne ozdoby choinkowe”, podczas których wykonane zostaną ozdoby świąteczne, które następnie zostaną przekazane dla wałbrzyskiego hospicjum.

Tegoroczny program Aktywnych Mikołajek został przygotowany wspólnie z Komendą Miejską Policji w Wałbrzychu, Fitness World, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wałbrzychu, FitDiet Centrum Zdrowia i Urody, Akademickim Związkiem Sportowym oraz Wojskową Komendą Uzupełnień w Kłodzku.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia dostępny jest na stronie organizatora: http://www.pwsz.com.pl/aktywne-mikolajki-2019/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
33%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group