Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Aktywne Mikołajki

Sobota, 7 grudnia 2019, 10:32
Aktualizacja: Niedziela, 8 grudnia 2019, 9:10
Autor: red
Wałbrzych: Aktywne Mikołajki
Fot. organizatorzy
Już po raz trzeci Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu zorganizowała Aktywne Mikołajki – wydarzenie promujące zdrowy i aktywny tryb życia.

Odbyło się ono, tradycyjnie, 6 grudnia w godzinach 8.00-12.00 na terenie kampusu uczelni. Program wydarzenia podzielony został na trzy strefy aktywności: sportu, zdrowia i urody oraz aktywnej nauki, a zwieńczył go Wielki Finał, w którym między innymi pobity został rekord PWSZ w tzw. „planku” na czas.

W Aktywnych Mikołajkach uczestniczyli nie tylko studenci i wykładowcy wałbrzyskiej uczelni, ale i uczniowie szkół podstawowych i średnich, seniorzy oraz wszyscy zainteresowani, ponieważ jest to wydarzenie otwarte dla każdego w każdym wieku. Można było między innymi spróbować swoich sił w tabacie, tenisie stołowym, a także e-zawodach (Mikołajkowym Turnieju FIFA i Rozgrywkach League of Legends). W strefie zdrowia i urody zorganizowany został „Mikołajkowy quiz o zdrowiu”, zajęcia z pierwszej pomocy, wykłady na temat profilaktyki i prewencji zdrowotnej oraz pokaz zabiegów upiększających. Strefa aktywnej nauki oferowała: doświadczenia chemiczne, zajęcia językowo-sportowe z wykorzystaniem języka angielskiego, czy pokazy pomiarów środowiska. Odbyły się również warsztaty projektowe „Zaprojektuj swoją choinkę” oraz warsztaty plastyczne „Trochę inne ozdoby choinkowe”, podczas których wykonane zostały ozdoby świąteczne, które zostaną przekazane wałbrzyskiemu hospicjum.

Tegoroczny program Aktywnych Mikołajek został przygotowany wspólnie z Komendą Miejską Policji w Wałbrzychu, Fitness World, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wałbrzychu, FitDiet Centrum Zdrowia i Urody, Akademickim Związkiem Sportowym oraz Wojskową Komendą Uzupełnień w Kłodzku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
67%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group