Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2718
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Aluminium i nalewka

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 5 marca 2010, 20:00
Aktualizacja: 20:01
Autor: Sven
Mniej więcej miesiąc temu dokonano zuchwałej kradzieży z włamaniem do magazynu Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Skradziono aluminiowe elementy służące do tworzenia dekoracji scenicznych.

O zdarzeniu powiadomiono policję, która wszczęła stosowne, żmudne i często niewdzięczne, działania, aby warte około tysiąca złotych "fanty" odzyskać. I żeby chociaż motyw tego czynu był ciekawy, dziwny albo zabawny. Albo żeby ukradł lalkę lub pacynkę przedstawiającą jego ulubionego bohatera z dzieciństwa, można by się wzruszyć i pomyśleć - trochę szkoda chłopa, pewnie miał słabe dzieciństwo. Nic z tego. Chodziło po prostu o złom, którym stały się pocięte i odstawione do skupu elementy scenografii. A uzyskaną, niewielką, kwotę utopił zapewne w nalewce.

Czwartego marca, w czwartek, policjanci z I komisariatu zatrzymali, bo przecież nie napiszę, że schwytali, złodziejaszka w miejscu jego zamieszkania. Oporu nie stawiał i do wszystkiego się przyznał. Swoja drogą, osobnik ów był już znany stróżom prawa z innych, równie nikczemnych czynów. Teraz grozi mu za to nawet dziesięć lat kryminału.

Właściwie należy mu się maksymalny wyrok. Za utrudnianie dzieciom dostępu do sztuki.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group