Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 3355
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Amatorzy cudzej własności

Piątek, 27 marca 2020, 7:45
Aktualizacja: Sobota, 28 marca 2020, 8:20
Autor: red
Wałbrzych: Amatorzy cudzej własności
Fot. KMP Wałbrzych
Dwóch złodziei zatrzymali w tym tygodniu policjanci pierwszego oraz drugiego komisariatu. We wtorek rano w ręce funkcjonariuszy wpadł 34–latek, który dokonał kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, a dzień później – w środku nocy – na gorącym uczynku włamania policjanci zatrzymali 19–latka.

24 marca około godziny 9:00 funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I i II w Wałbrzychu zatrzymali w mieszkaniu przy ul. Orkana w Wałbrzychu 34-letniego mieszkańca naszego miasta. Policjanci ustalili, że mężczyzna kilka dni wcześniej włamał się do garażu przy pl. Skarżyńskiego w Wałbrzychu i ukradł elektronarzędzia powodując straty w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. W toku dalszych czynności funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie, iż w pod koniec lutego dokonał kradzieży indywidualnych tablic rejestracyjnych z jednego z pojazdów, który zaparkowany był przy ul. 11 listopada w Wałbrzychu.

Dzień później, przed godziną 4.00 w nocy - bezpośrednio po zgłoszeniu - kolejny przestępca wpadł w ręce policjantów z „jedynki". Tym razem 19-letni złodziej został zatrzymany na gorącym uczynku, po włamaniu się do piwnicy jednego z budynków przy ul. Burczykowskich w Wałbrzychu, skąd ukradł elektronarzędzia o wartości około 1500 zł. Funkcjonariusze w trakcie czynności procesowych udowodnili nastolatkowi dokonanie kilka dni wcześniej podobnego przestępstwa przy ul. Długiej w Wałbrzychu. Wtedy to sprawca połakomił się nawet na używane buty damskie i męskie, a straty wyniosły blisko 1000 złotych.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Podejrzani w trakcie czynności procesowych przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Obaj staną teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
2
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
3
38%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group