Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 2426
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Apel radnych do Prezydenta Szełemeja

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 20 lutego 2013, 6:17
Aktualizacja: Czwartek, 21 lutego 2013, 7:43
Autor: opr.red.
Fot. red.
Radni Alicja Rosiak, Mirosław Lubiński i Ryszard Nowak zaapelowali do prezydenta Romana Szełemeja, by odwołał Piotra Kruczkowskiego ze składów rad nadzorczych spółek miejskich.

"Apelujemy do Pana o natychmiastowe odwołanie Piotra K., byłego prezydenta Wałbrzycha, ze składu rad nadzorczych spółek: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” Sp z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.

Zgodnie z Pańską decyzją Piotr K. jest reprezentantem Gminy Wałbrzych w tych spółkach. W sposób dla nas niezrozumiały z uporem wspierał Pan jego kandydaturę na prezydenta Wałbrzycha w wyborach samorządowych w 2010 roku jako członek „zespołu eksperckiego” Piotra K. publicznie głosząc, że jest to najlepszy kandydat na ten urząd. Pełniąc obowiązki prezydenta z nadania premiera Tuska, a następnie z wyboru, konsekwentnie utrzymuje Pan to poparcie, czego wyrazem jest obecność Piotra K. w radach nadzorczych w/w spółek. Dziwi to w zestawieniu z Pańską negatywną oceną stanu miasta, jaki Pan zastał po dojściu do władzy. Jako lekarz powinien Pan uznać, że każda choroba wymaga leczenia przyczyn, a nie tylko wiążących się z nią objawów. Inaczej, tak jak lekarze przed wiekami, upudruje Pan tylko gangrenę, która i tak będzie dalej toczyć ciało do śmiertelnego końca.

Teraz, po postawieniu przez Prokuraturę zarzutów byłemu prezydentowi, tym bardziej apelujemy do Pana o bezzwłoczne odwołanie Piotra K. ze składu Rad Nadzorczych tych kluczowych dla miasta Spółek! Jednocześnie prosimy Pana o wnikliwe przeanalizowanie oświadczenia Piotra K. opublikowanego w mediach 19 lutego 2013 r. będącego odpowiedzią na zarzuty prokuratury. Wskazał tam trzy osoby z urzędu miasta odpowiedzialne za kontrolę i opiniowanie decyzji personalnych, które prokuratura uznała za łamiące prawo. Do tej pory te osoby, z Pańskiej woli, pracują na eksponowanych stanowiskach w mieście. Rozpoczynając swoje rządy mówił Pan wielokrotnie o „nowym otwarciu” polityki miasta opartej na fachowcach sprawnie zarządzających miastem. W naszej ocenie te deklaracje w zestawieniu z Pańskimi decyzjami personalnymi były rozbieżne. W przypadku Piotra K. zarzuty prokuratorskie powinny być jednoznaczne z wycofaniem się przez Pana z jego popierania. Co do pozostałych...tym razem niech Pan będzie szybszy od prokuratora."

Mirosław Lubiński
Alicja Rosiak
Ryszard Nowak

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group