Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Aperto gra i śpiewa już cztery lata

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 24 czerwca 2010, 18:37
Aktualizacja: 20:07
Autor: Sven
Wałbrzyski zespół zaskarbił sobie sympatię publiczności
Fot. Sławomir Pawlik
W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Białym Kamieniu miało miejsce ciekawe wydarzenie. Był nim koncert wałbrzyskiego zespołu Aperto.

Zgromadzona publiczność miała okazję do wspomnień, a czasem i wzruszeń, słuchając bardzo różnorodnego repertuaru grupy. Znalazły się w nim znane piosenki dziecięce, wszak zespół to dziewczyny z wałbrzyskich szkół, ale także Boba Dylana i Seweryna Krajewskiego.
Koncert był hołdem dla ojców, matek i dzieci, którzy obchodzili swoje święta w ostatnim czasie i podsumowaniem czteroletniej pracy zespołu.

Po występie rozmawialiśmy z szefową grupy – Pauliną Wójcik.
– Jestem studentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku dyrygentura. Pracę z dziećmi bardzo lubię. Daje mi ona dużo satysfakcji, choć czasem jest bardzo trudna. W przyszłości chciałabym dyrygować chórem, dlatego też prowadzenie Aperto jest dla mnie ważnym doświadczeniem – mówi Paulina Wójcik. - Próby zespołu odbywają się raz w tygodniu, ponieważ studia muzyczne są czasochłonne. Dziękuję Wałbrzyskiemu Ośrodkowi Kultury za wsparcie, salę i przychylność. Te dzieci lubią to, co robią, spełniają się i bawią - powiedziała na koniec sympatyczna dyrygentka.

Życzymy sukcesów całej grupie i wybieramy się na jubileuszowy koncert za rok.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Słuchacz 24-06-2010 19:53
Kochane Aperto, dziękuje za piękny koncert, jesteście rewelacyjni! Dawajcie znać o kolejnych Waszych występach! Dzięki za dźwięki!
~Max 24-06-2010 19:54
SUUUUPERR! Gratulacje:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group