Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4721
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Areszt za rozbój

Piątek, 8 maja 2020, 14:30
Aktualizacja: Sobota, 9 maja 2020, 8:27
Autor: red
Wałbrzych: Areszt za rozbój
Fot. KMP Wałbrzych
Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy zastosował Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w stosunku do jednego ze sprawców rozboju, do którego doszło w połowie kwietnia tego roku w jednym z mieszkań w dzielnicy Piaskowa Góra.

Poinformowani w połowie kwietnia o rozboju wałbrzyscy policjanci niezwłocznie rozpoczęli działania operacyjne w celu ustalenia sprawców przestępstwa, którzy siłowo wtargnęli do jednego z mieszkań przy ul. Malczewskiego, pobili 40-latka, a następnie okradli go, wynosząc urządzenia elektroniczne o łącznej wartości blisko 6 tysięcy złotych.

Przeprowadzone dalsze czynności w sprawie doprowadziły do zatrzymania przez funkcjonariuszy pierwszego ze sprawców – 19-latka, który trafił w ręce policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przy ul. Długiej 24 kwietnia tego roku. Drugi z podejrzewanych o ten czyn mężczyzn – 21-latek - dzięki dalszym działaniom został natomiast zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego w minioną środę w godzinach nocnych przy ul. Armii Krajowej w dzielnicy Stary Zdrój.

Decyzją sądu młodszy ze sprawców trafił do aresztu na trzy miesiące, a jego starszy kolega został objęty dozorem policyjnym. Obaj odpowiedzą za rozbój. Teraz młodzi mężczyźni mogą spędzić za kratami więzienia nawet 12 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

1
14%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
71%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group