Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2735
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Atrakcyjne koncerty w Czarnym Borze

Czwartek, 20 stycznia 2011, 12:14
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 8:12
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Atrakcyjne koncerty w Czarnym Borze
Fot. organizatorzy
W piątek oraz w niedzielę w Czarnym Borze odbędą się dwa ciekawe koncerty.

Najpierw uczniowie Szkoły Podstawowej w Czarnym Borze oraz Góralska Kapela „Janicki” organizują koncert „Góralskie kolędowanie” z okazji Dnia Babci i Dziadka. Koncert odbędzie się jutro o godz. 17.00 w Hali Sportowej w Czarnym Borze.

Rodzinna kapela Janicki powstała w 1999 roku. Od 2003 roku kapela prezentuje folklor góralski. Obecnie góralska kapela i zespół Janicki prezentują folklor tzw. szerokiego Podhala: zwyczaje, stroje, gawędy, gwarę, specyficzny humor góralski, muzykę i taniec, a ich siedzibą jest miejscowość Borówno w gminie Czarny Bór.

Tymczasem w niedzielę 23 stycznia o godzinie 16.30 Wójt Gminy oraz CK w Czarnym Borze zapraszają wszystkich na 3. Noworoczny Koncert Górniczego Chóru Męskiego. Koncert odbędzie się na hali sportowej.

Górniczy Chór Męski przy O/ZG „Lubin” KGHM Polska Miedź S.A. powstał w roku 1980. Podstawowym kierunkiem działalności jest szerzenie kultury muzycznej w górniczym środowisku poprzez wykonywanie i propagowanie głównie polskich pieśni (historyczne, ludowe, patriotyczne, sakralne, górnicze, itp.).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group