Piątek, 14 maja
Imieniny: Justyny, Macieja
Czytających: 1830
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Krzeszów: Atrakcyjne opactwo

Czwartek, 16 stycznia 2020, 11:35
Aktualizacja: Piątek, 17 stycznia 2020, 8:31
Autor: red
REGION, Krzeszów: Atrakcyjne opactwo
Fot. EPB
Szukając atrakcji na zbliżające się ferie zimowe warto rozważyć odwiedzenie Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie.

Szczególną atrakcją są organizowane tam Nocne Zwiedzania. Przejścia te charakteryzują się tym, że prowadzą przez niedostępne na co dzień miejsca, a ich uzupełnieniem są pojawiające się wokół historyczne postacie. Odwiedzając Europejską Perłę Baroku nocą można poznać jej 700-letnią historię w fascynujący sposób.

Historyczna podróż rozpoczyna się w XIII wieku i dalej poprzez budowę gotyckiego kompleksu i dotykające go niepokoje religijne, prowadzi do odbudowy opactwa i w końcu budowy dzisiejszych barokowych świątyń. Przemierzając klasztorne podziemia, strychy, odkrywając legendarną studnię książęcą i tajemnicze przejścia - wędrujemy aż do czasów II wojny światowej - odnajdując miejsce ukrycia hitlerowskiej "berlinki". Opowieść wiedzie dalej przez legendy i tajemnice pozwalając uczestnikom przenosić się w czasie. Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie jest jedynym obiektem sakralnym w Polsce, który udostępnia odwiedzającym tak szerokie możliwości zwiedzania.

Najbliższa okazja do uczestnictwa w Nocnych Zwiedzaniach będzie 25 stycznia i 22 lutego 2020 roku. Bilety na wydarzenia można zakupić online na https://sklep.opactwo.eu/ oraz stacjonarnie w Biurze Obsługi na terenie krzeszowskiego opactwa. Wybierając się na zwiedzanie w tej formie warto zaopatrzyć się w wygodne obuwie oraz w latarki.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group