Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3789
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Babski Comber na ostatki

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Piątek, 12 lutego 2010, 20:17
Aktualizacja: Sobota, 13 lutego 2010, 9:14
Autor: EG
Fot. EG
– To moja druga impreza combrowa. Podoba mi się, bo można się raz w roku przebrać i raz w roku być solidarnym z innymi kobietami – mówi Małgorzata z Boguszowa.

- Pierwszy raz bawię się na Combrze. Jest bardzo fajnie. Właśnie dlatego fajnie, że nie ma facetów. Mężczyźni nie są w stanie zapewnić takiej zabawy – dodaje Danuta z wałbrzyskiego Sobięcina.

W tłusty czwartek odbyła się już XV Babska Biesiada Combrowa w Boguszowie – Gorcach, ściślej w filii nr 4 w Gorcach. Zabawę prowadziła nowa kierownik filii Katarzyna Bernaś i doświadczona combrowa baba Halina Krysta. Prowadzące wprowadziły surową dyscyplinę combrową. Marysia Burzyńska jako biały łabędź Czajkowskiego wymachiwała dupochlastem. Pracowała w asyście innych porządkowych - Ani Urbanowicz, Ani Rzyskiej, Eli Grzelczak i Heli Plebańskiej.

Twórcą biesiad combrowych jest Zofia Kutek. Podczas jubileuszowej zabawy wręczono jej medal combrowy w uznaniu radosnego wkładu w lokalną kulturę, a 150 gardeł odśpiewało Zofii Kutek 100 Lat.

Hasłem tegorocznego Combra było „Od tanga do rocka”. Wszyscy bez wyjątku przyszli w imponujących kreacjach, także kilku zaproszonych panów. Panowie stanowią w babskiej zabawie miłą odskocznię – można im obciąć zwisy męskie, rzucić na kolana – niech przysięgają, przebrać w sukienki i kazać ubijać białko – niech wiedzą, jak to jest.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~lok 13-02-2010 10:31
Chętnie bym się tam wybrała jako kobietka tylko jak to załatwić.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group