Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 2659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Be Together

Czwartek, 21 listopada 2019, 11:39
Aktualizacja: Piątek, 22 listopada 2019, 8:27
Autor: JAZ
Wałbrzych: Be Together
Fot. JAZ
W klubie Montownia na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu odbył się nietypowy koncert, którego w dużej mierze organizatorem jest Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

Be Together jest projektem integracyjnym, który zakłada integrację grupy osób z niepełnosprawnościami wraz z osobami pełnosprawnymi. Całość odbywa się na bazie warsztatów artystycznych. W tym roku w wałbrzyskiej edycji, warsztaty prowadzone były przez artystę, muzykoterapeutę – Marcina Makasia oraz aktorkę, pedagoga teatru – Agnieszkę Bresler.

Uczestnicy wspólnie pracują nad umiejętnościami artystycznymi, rozwijając się, wspierając nawzajem. Prace nad występem rozpoczęły się we wrześniu, skończyły publicznymi finałami projektu we Wrocławiu 18 listopada i w Wałbrzychu 20 listopada. Uczestnicy projektu mają szansę, by poprzez sztukę poprawić jakość życia i podnieść swój status społeczny. Projekt jest także motywacją dla społeczności wałbrzyskiej do czynnego włączenia się w życie kulturalne. Do projektu zaproszono m.in. absolwentów wałbrzyskiej Szkoły Specjalnej nr 10 i Środowiskowego Domu Samopomocy z Piaskowej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group