Czytających: 9882

Wałbrzych: Belaey poza zasięgiem rywali

Poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 13:10
Aktualizacja: Wtorek, 9 sierpnia 2011, 14:07
W Zamku Książ zakończyły się wczoraj zawody Puchary Świata w trialu rowerowym. W rywalizacji rowerów 20–calowych (średnica koła) całe podium zajęli Hiszpanie, a w kategorii 26 cali triumfował Mistrz Świata, Belg Kenny Belaey.

Na bardzo wymagających trasach zawodnicy rywalizowali wczoraj przy niemal bezustannie padającym deszczu, co jeszcze potęgowało emocje. Nie obyło się bez upadków i kontuzji. Wcześniejsze zawody Pucharu Świata odbyły się w Champvent (Szwajcaria), Val d'Isere (Francja), Antwerpii (Belgia), a ostatnia finałowa impreza odbędzie się w Pra–Loup (Francja).

W Wałbrzychu w kategorii rowerów 20-calowych triumfowali Hiszpanie, gdzie trial rowerowy jest popularną dyscypliną sportu. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego nie dali żadnych szans swoim konkurentom. Najlepszy z naszych reprezentantów Karol Serwin odpadł w półfinałach i został sklasyfikowany na 10. miejscu.

W rywalizacji kolarzy jadących na rowerach o średnicy koła 26 cali klasą dla siebie był wielokrotny Mistrz Świata i Mistrz Europy Kenny Belaey z Belgii. Belg zwyciężył, mimo że narzekał na kontuzję pleców. Za jego plecami uplasowali się dwaj Francuzi. Polacy wypadli blado. Na 17. miejscu został sklasyfikowany Paweł Reczek,.