Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2763
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Belaey poza zasięgiem rywali

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 13:10
Aktualizacja: Wtorek, 9 sierpnia 2011, 14:07
Autor: PAW
Fot. PAW
W Zamku Książ zakończyły się wczoraj zawody Puchary Świata w trialu rowerowym. W rywalizacji rowerów 20–calowych (średnica koła) całe podium zajęli Hiszpanie, a w kategorii 26 cali triumfował Mistrz Świata, Belg Kenny Belaey.

Na bardzo wymagających trasach zawodnicy rywalizowali wczoraj przy niemal bezustannie padającym deszczu, co jeszcze potęgowało emocje. Nie obyło się bez upadków i kontuzji. Wcześniejsze zawody Pucharu Świata odbyły się w Champvent (Szwajcaria), Val d'Isere (Francja), Antwerpii (Belgia), a ostatnia finałowa impreza odbędzie się w Pra–Loup (Francja).

W Wałbrzychu w kategorii rowerów 20-calowych triumfowali Hiszpanie, gdzie trial rowerowy jest popularną dyscypliną sportu. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego nie dali żadnych szans swoim konkurentom. Najlepszy z naszych reprezentantów Karol Serwin odpadł w półfinałach i został sklasyfikowany na 10. miejscu.

W rywalizacji kolarzy jadących na rowerach o średnicy koła 26 cali klasą dla siebie był wielokrotny Mistrz Świata i Mistrz Europy Kenny Belaey z Belgii. Belg zwyciężył, mimo że narzekał na kontuzję pleców. Za jego plecami uplasowali się dwaj Francuzi. Polacy wypadli blado. Na 17. miejscu został sklasyfikowany Paweł Reczek,.

Wyniki:

Rowery 20-calowe:

1. Benito Jose Ros Charral – Hiszpania 23,5
2. Daniel Comas Riera – Hiszpania 30
3. Abel Musieles Garcia – Hiszpania 43

Rowery 26-calowe:

1. Kenny Belaey – Belgia 22
2. Vincent Hermance – Francja – 24
3. Giacomo Coustelier – Francja – 30

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group