Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 5023
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Bezpieczne fajerwerki

Czwartek, 31 grudnia 2020, 6:48
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Bezpieczne fajerwerki
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci przypominają o podstawowych zasadach zachowania bezpieczeństwa podczas używania fajerwerków. Należy pamiętać, że ich nieumiejętne posługiwanie się, może spowodować zagrożenie nie tylko dla ich użytkowników, ale także dla osób postronnych.

Miejsca, gdzie sprzedawane są środki pirotechniczne są systematycznie kontrolowane przez policjantów, którzy przypominają sprzedającym i kupującym o zasadach obchodzenia się z nimi.

Przypominamy, że wszelkiego rodzaju petardy, sztuczne ognie mogą być sprzedawane wyłącznie osobom pełnoletnim. W przeciwnym razie na sprzedawcę może zostać nałożona grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Każdy środek pirotechniczny musi posiadać oznakowanie, datę ważności, opis produktu oraz zalecenia producenta z instrukcją obsługi w języku polskim. Pamiętajmy, aby nie kupować fajerwerków przeterminowanych bądź wycofanych z obiegu.

Podczas obsługi wyrobów pirotechnicznych postępujmy zgodnie z zaleceniami producenta. Jeżeli fajerwerk jest na kijku, nie trzymajmy go w ręku podczas odpalania tylko wbijmy go w ziemię lub włóżmy do butelki. Po odpaleniu petardy natychmiast ją odrzućmy, aby nie wybuchła zbyt blisko nas, bądź w naszej dłoni. Jeżeli fajerwerk nie odpalił to nie próbujmy za wszelką cenę ponownie go wykorzystać. Równie ważne jest, aby nie używać fajerwerków będąc pod wpływem alkoholu, a także, aby nie odpalać ich w domu bądź na balkonie.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group