Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4129
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Bezpieczne ferie 2017

Sobota, 11 lutego 2017, 6:33
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Bezpieczne ferie 2017
Fot. KMP Wałbrzych
13 lutego 2017 roku rozpoczynają się tegoroczne ferie zimowe. Wałbrzyska Policja, jak co roku przypomina kilka zasad bezpiecznego wypoczynku zimowego.

Większość dzieciaków niestety pozostanie w domach. W takich wypadkach nieodzowne staje się przypomnienie zasad bezpieczeństwa, którymi powinny kierować się nasze dzieci podczas zabaw w domu i na podwórku. Jedną z metod może być spisanie przez rodziców i dzieci reguł obowiązujących w określonych sytuacjach, na przykład :
- rozmowy z obcym człowiekiem
- nieznajomy przed drzwiami mieszkania podczas nieobecności rodziców
- przyjmowanie słodyczy i prezentów od obcych, nieznanych osób
- zabawa w lekarza prawdziwymi tabletkami z domowej apteczki.

Musimy pamiętać, że zasady te obowiązują nie tylko maluchy, ale również nastolatków. Aura może nie sprzyjać i zachęcać do spędzania czasu w domu, przed komputerem. Zwracajmy uwagę na to, jakie strony odwiedzają nasze pociechy i z kim nawiązują komputerowe znajomości. Ale pogoda może być zmienna. Pamiętajmy, aby przypomnieć naszym dzieciom zasady bezpieczeństwa zabaw zimowych. Zjeżdżanie z górki na sankach może być bardzo niebezpieczne. Zwróćmy uwagę, aby zjazd z górki nie zakończył się na jezdni, parkingu, betonowej ścianie budynku czy drzewie.

Zadbajmy również, aby amatorzy ślizgania się po lodzie mogli skorzystać z lodowisk przygotowanych na podwórkach czy boiskach szkolnych. Pamiętajmy, że ślizganie się na zamarzniętych zbiornikach wodnych może zakończyć się tragedią. Warto w tym miejscu przypomnieć, że na narciarskich stokach obowiązuje przepis dotyczący używania kasków ochronnych przez dzieci i młodzież. Obowiązek ten dotyczy wszystkich, którzy nie ukończyli 18 roku życia.

Wałbrzyscy policjanci pomyśleli także o bezpieczeństwie na drogach. Bezpieczeństwie osób wyjeżdżających na zimowy wypoczynek autokarami. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu, będą tradycyjnie już, jak co roku kontrolować na prośbę zainteresowanych takie pojazdy. Należy jednak chęć kontroli zgłosić telefonicznie odpowiednio wcześniej – dzień lub dwa (na numery: 997 lub 74 842-04-20).

Policjanci wałbrzyskiej drogówki obecni będą również na drogach całego powiatu. Będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Kontrolować będą stan trzeźwości kierujących jak i stan techniczny pojazdów. Niestety doświadczenia lat ubiegłych wskazują, że wielu wsiada za kierownicę „na podwójnym gazie”. Takie zachowania stwarzają realne zagrożenia nie tylko dla samego kierowcy, ale osób podróżujących z nim, jak i innych użytkowników dróg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group