Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Bezpieczny autobus

Niedziela, 2 lipca 2017, 6:37
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Bezpieczny autobus
Fot. KMP Wałbrzych
Bezpieczna podróż to sprawny technicznie pojazd, posiadający odpowiednie wyposażenie oraz trzeźwy i wypoczęty kierujący.

Aby zaplanowana podróż przebiegała spokojnie i zakończyła się bezpiecznym powrotem do domu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu dokonują kontroli stanu technicznego autokarów oraz stanu trzeźwości kierujących. Organizator wycieczki lub rodzic wysyłający swoją pociechę w podróż, który zdecyduje się na kontrolę autobusu powinien zgłosić potrzebę takiej kontroli w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu. W okresie wakacyjnym policjanci otrzymują liczne zgłoszenia związane z kontrolą autokarów wycieczkowych przed planowaną podróżą. Prosimy organizatorów przewozów autokarowych oraz uczestników wyjazdów lub opiekunów o zgłaszanie kontroli z kilkudniowym wyprzedzeniem w formie pisemnej. Informację należy pozostawić u dyżurnego jednostki.

Również kontrola pojazdu w warunkach stacji diagnostycznej pozwala na dokładne sprawdzenie autobusu na urządzeniach pomiarowych oraz wykrycie usterek, których nie można sprawdzić w warunkach kontroli drogowej.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group