Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3226
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Bezpieczny Dolnoślązak” także w Wałbrzychu

Poniedziałek, 16 grudnia 2013, 10:36
Autor: red
Wałbrzych: „Bezpieczny Dolnoślązak” także w Wałbrzychu
Fot. użyczone
W Zespole Szkół Integracyjnych, w ramach programu „Bezpieczny Dolnoślązak”, odbyły się warsztaty z przeprowadzone przez nadkomisarz Magdalenę Korościk z Komendy Miejskiej w Wałbrzychu.

Na spotkaniu gimnazjaliści dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, zapoznali się również z zasadami prawa w sieci. Spotkanie miało charakter warsztatów, na których uczniowie dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Poruszono także problem „stalkingu”, czyli nękania osób za pomocą urządzeń elektronicznych.

Celem warsztatów było uświadomienie młodym ludziom niebezpieczeństw czyhających na nich w Internecie oraz wskazanie kroków, jakie należy podjąć, gdy staną się ofiarami internetowych przestępców.

Było to pierwsze z cyklu kilku spotkań uczniów z przedstawicielami służb, które odbędą się w ZSzOI. Pomysłodawcą programu „Bezpieczny Dolnoślązak” jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec. Celem tej inicjatywy jest nabycie przez uczniów praktycznych umiejętności związanych z zachowaniem się w sytuacjach zagrożenia.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group