Czwartek, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Teodozji, Urbana, Wałdysława
Czytających: 2211
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpieczny senior

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 5 marca 2020, 6:49
Aktualizacja: Piątek, 6 marca 2020, 8:15
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Jak nie stać się ofiarą przestępstwa internetowego? Czy zakupy w sieci są bezpieczne? Na te oraz wiele innych pytań seniorów odpowiadali wałbrzyscy policjanci.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu w ramach akcji "Bezpieczny senior ” we wtorek 2 marca spotkali się z seniorami ze stowarzyszenia „Monar” w Wałbrzychu. Podczas spotkania przybliżyli uczestnikom, jakie czyhają na nich zagrożenia w sieci oraz jak się przed nimi ustrzec. Seniorzy dowiedzieli się również, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z sieci. Policjanci omówili popularne sposoby wykorzystywane przez oszustów internetowych. Zwrócili uwagę między innymi na bezpieczeństwo podczas wirtualnych zakupów. Przekazali także informacje na co zwrócić uwagę i co robić, aby nie stać się ich ofiarą. Mundurowi przedstawili również sytuacje, w których internauci mogą narazić się na odpowiedzialność karną. Seniorzy czynnie uczestniczyli w spotkaniu, a na koniec wypełnili ankietę na temat korzystania z internetu. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Jan 5-03-2020 22:05
Starzy ludzie powinni rozwiązywać sudoku albo krzyżówki. To ćwiczy pamięć, szare komórki i spowalnia demencję. Proszę zwrócić uwagę, że aktorzy, ćwiczący całe życie do późnej starości pamięć (nauka roli), rzadko kiedy zapadają na demencję.
~HAZAEL z bakelitu 5-03-2020 22:06
do: ~Jan (22:05)
Ale za to popadają w alkoholizm.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group