Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3432
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Biblioteka proponuje

Niedziela, 2 stycznia 2011, 18:19
Aktualizacja: 18:20
Autor: Sven
Wałbrzych: Biblioteka proponuje
Fot. organizatorzy
Z ciekawą ofertą dla czytelników wkracza w nowy rok Biblioteka pod Atlantami. Pracownicy tej szacownej instytucji zadbali o wszystkie pokolenia swoich gości. Oto niektóre propozycje na styczeń.

Już 4 stycznia wznowi działalność Akademia Rodzica, w której można poszerzyć swoją wiedzę na temat literatury dziecięcej oraz dowiedzieć się, które książki warto przeczytać lub podsunąć do przeczytania swojemu dziecku.

Aż trzy wystawy można oglądać w styczniu. Do końca miesiąca prezentowane będą „Zapomniane publikacje o Johnie Lennonie”. Dziesiątego dnia miesiąca otwarta zostanie wystawa plastyczna poświęcona Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu w związku z dziewięćdziesiątą rocznicą urodzin poety, natomiast czternastego – „Plakat Chopinowski”. Jest to prezentacja najlepszych plakatów artystycznych, powstałych w związku z zakończonym „Rokiem Chopinowskim”.

Aż pięć ciekawych filmów ma dla swoich bywalców Biblioteka pod Atlantami Już w najbliższy wtorek w filii na Piaskowej Górze zaprezentowana zostanie historia jednego z najważniejszych muzyków Raya Charlesa w filmie Taylora Hackforda pt. „Ray”. Tydzień później, w filii na Podzamczu, będzie można zobaczyć „Chłopca z latawcem” Marca Forstera na podstawie powieści Khaleda Hosseiniego. To historia przyjaźni, rodzinie, trudnych do wybaczenia błędach i miłości. 13 i 27 stycznia odbędą się seanse w Galerii pod Atlantami w Rynku. Najpierw zobaczymy „Lourdes” Jessiki Hauser. „Ten film o pielgrzymce do Lourdes pozwala z dystansu przyjrzeć się religii, wierze, oczekiwaniu na cud, który następuje w "Lourdes" dwukrotnie, i to na naszych oczach. Tak rzeczywiście bywa w Lourdes - usłyszałem od pewnego dokumentalisty: zdarza się, że paralitycy wstają ze swoich wózków, choć nigdy nie wiadomo, na ile uzdrowienie jest trwałe. Miejscowi lekarze, podobnie jak księża, nie są skłonni do pochopnego uznawania cudów. Co zostanie uznane za łaskę i znak przymierza dany od Boga, a co okaże się tylko chwilową poprawą zdrowia? Mieszają się tu dwa sprzeczne porządki myślenia” – czytamy w recenzji Tadeusza Sobolewskiego. A może warto pójść i ocenić samemu?

Drugi seans to „Była sobie dziewczyna” w reżyserii Lone Scherfig. To opowieść o marzeniach i miłości. Akcja rozgrywa się w latach sześćdziesiątych w Londynie i Paryżu. Dla najmłodszych startuje „Kino Bambino”. Na początek z „Przygodami Bolka i Lolka”.

Seniorzy, w ramach „Spotkań przy książce”, będą mogli pogłębić swoją wiedzę i wymienić się poglądami na temat życia i twórczości Wiery Gran oraz Agnieszki Osieckiej. To tylko niektóre propozycje Biblioteki pod Atlantami na rozpoczęty właśnie miesiąc. Szczegółowy terminarz prezentujemy na plakacie.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group