Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4850
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bluesowy Wałbrzych

Środa, 15 września 2021, 6:30
Autor: red
Wałbrzych: Bluesowy Wałbrzych
Fot. organizatorzy
Bluesowy Wałbrzych w tym roku w międzynarodowym składzie

Wałbrzyskie święto bluesa już 1 października. Miejsce - Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Zaprasza Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Na scenie trzy składy: BOOGIE BOYS; KSW 4 BLUES oraz goście z Czech – PBK BLUES.

- Pierwszego października w Wałbrzychu jedyne, oryginalne, wyjątkowe, niepowtarzalne brzmienie – Bluesowy Wałbrzych. Początek koncertu o godzinie 18.oo – zachęca Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

W tym roku na scenie zaprezentują się trzy zespoły: BOOGIE BOYS, KSW 4 BLUES oraz goście z Czech – PBK BLUES.

Boogie Boys istnieją od 2002 roku i mają w swoim dorobku trzy studyjne albumy. Koncertowali u boku największych gwiazd. W 2009 roku jako jedyny zespół spoza USA zostali finalistą największego bluesowego konkursu na świecie „International Blues Challenge – Memphis, USA”. Ich album „Made in Cali” został uznany w 2013 roku za „Płytę roku” w ankiecie „Blues TOP 2012”.

Klasycznie piękny, tradycyjny, korzenny blues, lekko złamany folkiem – tak o swojej muzyce pisze grupa KSW 4 BLUES. To między innymi Laureaci Festiwalu Rawa Blues w 2018 roku, zdobywcy Nagrody Publiczności na festiwalu „Las, Woda i Blues 2016” czy Odkrycie Roku w ankiecie kwartalnika „Twój Blues”.

Na scenie pojawi się także czeska grupa PBK Blues, która w swoim repertuarze ma utwory Tadeusza Nalepy. Zespół powołano w 1986 roku, choć jego muzycy grali już dwa lata wcześniej. Grupa ma na swoim koncie dwa solowe albumy.

Trwa sprzedaż biletów. Wejściówki dostępne są pod adresem bilety.wok.walbrzych.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group