Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 2322
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Boguszów pomaga

Czwartek, 23 kwietnia 2020, 6:47
Aktualizacja: Piątek, 24 kwietnia 2020, 8:57
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Boguszów pomaga
Fot. Miasto Boguszów–Gorce/facebook
Zastępca Burmistrza Miasta Boguszowa – Gorc Sebastian Drapała rozpoczął dzisiaj akcję dostarczania środków dezynfekujących oraz środków czystości do instytucji, które mogą mieć w pracy styczność z koronawirusem.

Część zamówienia dotarła już do Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Wałbrzychu
- Cały czas staramy się ułatwić, najbardziej potrzebującym, przejście przez ten niełatwy i wymagający czas w granicach naszych możliwości- mówi Zastępca Burmistrza. Potrzeby są nadal bardzo duże.

W Polsce działa ponad 400 miejsc, w których terminalnie chorzy – dorośli i dzieci - otrzymują opiekę. Jedno z takich miejsc właśnie odwiedził Sebastian Drapała - Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu. Zespół medyczny Hospicjum domowego w dalszym ciągu odwiedza pacjentów w domach zachowując wszystkie środki zabezpieczające, maseczki, rękawice, fartuchy. Poradnia Medycyny Paliatywnej sprawuje opiekę nad chorymi, Hospicjum stacjonarne przyjmuje chorych na oddział. Hospicjum w Wałbrzychu boryka się z takimi samymi problemami jak oddziały zakaźne, czyli niedostateczna ilość środków ochrony osobistej, środków dezynfekcyjnych.

W polskich szpitalach, w tym również w naszym Wałbrzyskim Szpitalu im.dra A. Sokołowskiego, brakuje środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. Problemem jest także ograniczona liczba respiratorów dla pacjentów w ciężkim stanie i brak personelu. W tym drugim przypadku nie jesteśmy w stanie pomóc, ale w pierwszym jak najbardziej.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
29%
Nudzi
1
14%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group