Poniedziałek, 22 czerwca
reklamy

Burze dały się we znaki mieszkańcom

Audio

Czytaj na głos

Autor: Wałbrzych Moje Miasto 1 min czytania

Ostatnie burze z gradem wymagały interwencji miejskich służb ratunkowych i komunalnych, które realizowały zadania na bieżąco w miarę napływu zgłoszeń.

Państwowa Straż Pożarna przeprowadziła w związku z nawałnicą 20 interwencji. Dyżurni Straży Miejskiej przyjęli 16 zgłoszeń w ciągu jednej godziny i sukcesywnie kierowali patrole w wyznaczone miejsca. Działania obejmowały zabezpieczenie poprzewracanych płotów, uszkodzonego oświetlenia, zapadniętego chodnika oraz powstałych zapadlisk. Usuwano również kamienie z zasypanych dróg oraz połamane drzewa.  Równolegle Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydawało z magazynu worki z piaskiem dla mieszkańców, którzy potrzebowali ich do zabezpieczenia swoich posesji. Działania wszystkich jednostek były podejmowane bezpośrednio po odebraniu zgłoszeń, co pozwoliło na sprawne usunięcie zagrożeń infrastrukturalnych i drogowych.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka