Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3119
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Brakuje lekarzy

Piątek, 28 sierpnia 2020, 8:31
Aktualizacja: Sobota, 29 sierpnia 2020, 9:06
Autor: PAW
Wałbrzych: Brakuje lekarzy
Fot. red
O tym, że w polskich szpitalach jest za mało lekarzy i pielęgniarek wiadomo od dawna. Z takim problemem boryka się m.in. Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego co rusz ogłasza nabory na stanowiska na różnych oddziałach szpitalnych. Tylko w ostatnim miesiącu możemy znaleźć informacje o poszukiwaniach lekarzy do pracy w SOR, lekarzy anestezjologów, pediatrów oraz chirurgów.

Jak wynika z danych statystycznych, w Polsce obecnie brakuje co najmniej 8 tysięcy lekarzy. W niektórych miastach sytuacja wygląda na tyle źle, że dyrektorzy placówek medycznych są zmuszeni do likwidowania oddziałów lub łączenie dwóch oddziałów w jeden. Taką sytuację wymuszają na nich braki kadrowe.
- Ogromne niedobory kadrowe mają prawie wszystkie placówki medyczne. Brakuje zarówno lekarzy jak i pielęgniarek. Staramy się stwarzać lekarzom, ale i pielęgniarkom, optymalne warunki, żebyśmy mieli odpowiednią liczbę fachowców w naszych placówkach medycznych. Deficyt kadrowy personelu medycznego jest dramatyczny i staramy się walczyć z nim na każdy sposób - mówi prezydent dra Roman Szełemej.

Oferta mieszkaniowa dla takich osób ma być dodatkowym bodźcem, który zadecyduje, że zdecydują się one na zamieszkanie w Wałbrzychu i pracę w wałbrzyskich placówkach zdrowotnych. Coraz częściej też placówki zdrowia decydują się na zatrudnienie lekarzy zza wschodniej granicy, którzy w Polsce szukają lepszego życia,.

Twoja reakcja na artykuł?

5
11%
Cieszy
9
20%
Hahaha
1
2%
Nudzi
7
15%
Smuci
2
4%
Złości
22
48%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group