Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2588
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Brave Kids 2014 Wałbrzych – ugościmy odważne dzieciaki i odważnych liderów z całego świata

Czwartek, 20 lutego 2014, 6:30
Autor: red
Wałbrzych: Brave Kids 2014 Wałbrzych – ugościmy odważne dzieciaki i odważnych liderów z całego świata
Fot. użyczone
Brave Kids to edukacyjny program dla dzieci. Jego misją jest spotkanie artystycznych zespołów dziecięcych z różnych stron świata, dla których praktykowanie sztuki jest formą pracy nad swoją sytuacją społeczną. Dzieci pochodzą ze środowisk ubogich oraz z miejsc dotkniętych klęskami żywiołowymi i konfliktami społeczno–politycznymi, a także państw wysoko rozwiniętych, które borykają się z problemami i chorobami cywilizacyjnymi takimi jak konsumpcjonizm, depresja czy samotność.

W tym roku dzieci Brave Kids przyjadą także do Wałbrzycha. Będą miały zorganizowane warsztaty wg idei „dzieci uczą dzieci”. Zapraszamy grupy posługujące się różnymi językami, reprezentujące różne kultury, religie, przekonania i umiejętności artystyczne. Proces warsztatowy, prowadzony przez doświadczony zespół artystów i pedagogów, podzielony jest na dwa etapy.

Warsztaty i przedstawienia (bezpłatne) będą organizowane w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora. Do warsztatów są także zapraszane dzieci z Rodzin Goszczących.

Dodatkowym, ważnym elementem Brave Kids to animacja lokalnego środowiska poprzez czynne włączenie mieszkańców miasta do udziału w tym wydarzeniu. Dzieci goszczone są u polskich rodzin - wolontariuszy, którzy z jednej strony dają schronienie, rodzinne ciepło i opiekę, a z drugiej dostają możliwość praktycznego obcowania z przedstawicielem innej kultury. W rodzinach budują niesamowicie bliskie więzi i relacje.

Szukamy również domów dla liderów – charyzmatycznych osób, które w swoim życiu postanowiły poświęcić swój czas, wiedzę i energię na pracę z dziećmi, by uczynić ich rzeczywistość piękniejszą. Praktyka gościnności podzielona jest także na etapy. Począwszy od rozbudowanych spotkań przygotowawczych i międzykulturowych szkoleń, poprzez praktykę gościnności, a następnie podsumowanie pozwalające wyciągnąć wnioski i podtrzymać postawę aktywności społecznej.

Szukamy otwartych rodzin w Wałbrzychu i w okolicach, na czas 2 tygodni tj. 22.06-07.07.2014r.

Podczas projektu Brave Kids odbywają się także intensywne spotkania liderów zespołów grup dziecięcych, którzy opowiadają o sytuacji polityczno-gospodarczej swoich krajów, sytuacji dzieci i młodzieży, wyzwaniom organizacji pozarządowych. Spotkania będą odbywały się w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym.

Organizatorzy Brave Kids 2014 Wałbrzych – Fundacja im. Elżbiety Marii Urbańskiej planuje także zorganizowanie specjalnych przedstawień w Teatrze, Amfiteatrze, Ośrodkach Pomocowych, Piknik Rodzinny oraz uliczną Paradę Brave Kids do której zapraszamy wszystkich mieszkańców Wałbrzycha okolic, inne grupy artystyczne, orkiestry, kapele.

Jeśli macie Państwo życzenie ugościć dzieci, liderów z Brave Kids i chcecie stać się częścią RODZINY BRAVE KIDS to prosimy o kontakt :

Magdalena Sawicka – Fundacja „EMU” (Organizator Brave Kids 2014 Wałbrzych)
tel.: +48 881 459 551, emu.fundacja@gmail.com

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do pomocy w formie wolontariatu podczas warsztatów i innych wydarzeń Brave Kids w Wałbrzychu.

Zgłoszenia wolontariuszy prosimy kierować na adres e-mail: emu.fundacja@gmail.com.
http://www.youtube.com/watch?v=W7JPjqzGhH4

Więcej informacji pojawi się na wiosnę 2014 roku o Brave Kids na: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group