Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4622
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Budowa dobiega końca

Poniedziałek, 18 września 2023, 11:33
Aktualizacja: 14:22
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Budowa dobiega końca
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Budowa niemal od nowa drogi biegnącej przez wałbrzyski Sobięcin i która jest częścią Trasy Sudeckiej, wymagała wiele cierpliwości od mieszkańców tej dzielnicy, ale wszystko wskazuje na to, że prace powoli zmierzają ku końcowi.
- Prawie codziennie odbywam wizytę na budowie ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Trudny projekt, ale zbliża się do końca. Warto przypomnieć, że aż 85% kosztów to środki Komisja Europejska w Polsce. Niestety, nie ma widoków na nowe duże inwestycje, bo brak KPO - mówi prezydent Roman Szełemej.

Nie oznacza to, że wszyscy są zadowoleni, co widać wielokrotnie po komenarzach pojawiających się na profilach społecznościowych czy też pod informacjami o samej budowie. Swoje zastrzeżenia co do jakości wykonanej nawierzchni i skrzyżowania wyraża m.in starosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.

- Mieszkańcy Powiatu Wałbrzyskiego czekają na bezpieczne skrzyżowanie 1 Maja i Karkonoskiej. Proszę zobaczyć jak wyglądają krawężniki. Autobusy i ciężarówki niszczą ogumienie, a to chyba zły przykład wykorzystania środków EU. Pytanie co będzie w zimie? - pisze starosta. - Inwestycja realizowana przez Miasto Wałbrzych na skrzyżowaniu dróg 1 Maja i Karkonoskiej stanowić może bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców. Niestety inwestor, projektant, nadzór zapomnieli o służbach ratunkowych i ich przemieszczaniu się. W przypadku wybuchu pożaru lub innego zdarzenia, duże pojazdy ratunkowe będą miały olbrzymi problem z pokonaniem skrzyżowania. Jak cysterna z wodą ma szybko i sprawie dojechać do zdarzenia skoro autobus ma problemy? Czy Prezydent ma świadomość, że droga przez serpentyny jest zamknięta i cały ruch w kierunku tej części Powiatu Wałbrzyskiego odbywa się właśnie przez to skrzyżowanie? To również najszybsza droga dotarcia służb do Koksowni Victoria i III Liceum. Pełniąc funkcję Starosty Wałbrzyskiego mam obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Nie mogę zrozumieć, że przedmiotowe skrzyżowanie przebudowywane jest kolejny raz i zamiast być lepiej jest coraz gorzej. Pytam kto zatwierdził projekt, kto zgodził się na rozwiązania stwarzające zagrożenie? Gdzie jest Nadzór Budowlany? Będziemy podejmować kroki prawne i działania mające na celu przywrócenie bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu i dość samowoli władz Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

17
18%
Cieszy
12
13%
Hahaha
5
5%
Nudzi
2
2%
Smuci
2
2%
Złości
57
60%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (65)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group