Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3060
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Były kandydat na burmistrza Boguszowa–Gorc podsumował wyniki wyborów i kampanię wyborczą

Czwartek, 8 listopada 2018, 14:50
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Były kandydat na burmistrza Boguszowa–Gorc podsumował wyniki wyborów i kampanię wyborczą
Fot. użyczone
Sławomir Wójcik wprawdzie nie dostał się do drugiej tury wyborów na stanowisko burmistrza Boguszowa–Gorc, ale przekazał swoje poparcie Jackowi Cichurze. Cichura wygrał w drugiej turze z Sylwią Dąbrowską i przez 5 lat będzie zarządzał Boguszowem–Gorcami. Poniżej prezentujemy, jak Sławomir Wójcik podsumowuje kampanię wyborczą i wyniki wyborów.

"Demokracja to sztuka wyboru

Szanowni Państwo, za kilkanaście dni w Boguszowie-Gorcach zacznie urzędowanie Burmistrz wybrany na pięcioletnią kadencję. Podczas tej kampanii dowiedziałem się bardzo wiele o tym jak podzielone jest społeczeństwo Naszego Miasta. Wielu malkontentów cały czas aktywnie kontestowało jakiekolwiek próby podjęcia rozmowy w oparciu o argumenty. Dlaczego nie potrafimy ze sobą rozmawiać, przy pełnym poszanowaniu drugiej strony? Czy propaganda lejąca się szerokim strumieniem ze wszystkich kanałów telewizyjnych wywołała w nas już takie spustoszenie? Szacunkowo blisko 10 tys osób uprawnionych nie wzięło udziału w II turze wyborów. Moja decyzja o poparciu dla Jacka Cichury, spotkała się zarówno ze zrozumieniem, jak i z dezaprobatą. Demokracja to nie jest gra w karty. Demokracja to sztuka wyboru. Aby realizować program odnowy miasta nie można obrażać się na wynik wyborów.

Wybór większości zdecydował o tym, że nowa reprezentacja w Radzie Miasta i na stanowisku Burmistrza ma obowiązek podźwignięcia Boguszowa-Gorc z marazmu w jakim się znajdujemy. Umowa koalicyjna którą podpisaliśmy jest dowodem na to, że nawet skrajne stanowiska można doprowadzić do wspólnego mianownika, jakim jest dobro Mieszkańców.

Mam nadzieję że jesteście gotowi, aby aktywnie włączyć się proces odnowy Boguszowa-Gorc. Jestem głęboko przekonany, że potrafimy jako społeczeństwo wypowiadać się o potrzebach i sposobach rozwiązywania problemów bez niepotrzebnych „wycieczek personalnych”.
Serdecznie dziękuję Wszystkim którzy wzięli udział w wyborach.

z poważaniem
Sławomir Wójcik".

Twoja reakcja na artykuł?

4
19%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
10%
Złości
13
62%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group