Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 3452
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bystrzycka oficjalnie otwarta

Piątek, 15 grudnia 2017, 12:53
Aktualizacja: Sobota, 16 grudnia 2017, 10:52
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Bystrzycka oficjalnie otwarta
Fot. Robert Bajek
W listopadzie zakończył się trwający od marca remont ulicy Bystrzyckiej. Dzisiaj nastąpiło jej oficjalne otwarcie.

- W takiej dzielnicy jaką jest Rusinowa tego typu inwestycja jest jak najbardziej potrzebna i zasadna. Ta dzielnica przez lata w dość istotnym stopniu była zdewaluowana. Widzimy dobrze napisany wniosek, przyznane środki, dobrze zrealizowane z poziomu ładu przestrzennego czy logistyki miejskiej. Takie inwestycje bezwzględnie są widoczne i potrzebne. Stwarzają komfort funkcjonowania i życia dla mieszkańców - powiedział Wicewojewoda Kamil Zieliński.

Kompleksowy remont ulicy Bystrzyckiej obejmował naprawę drogi, remont nawierzchni, wymianę całej infrastruktury podziemnej, budowę naziemnej infrastruktury komunikacyjnej: wiat przystankowych i systemu informacji pasażerskiej, budowę małej infrastruktury: ławek, koszy na śmieci, poręczy, wymianę oświetlenia i doświetlenia przejść dla pieszych oraz stworzenie nowoczesnego węzła przesiadkowego, wyposażonego w perony, system informacji elektronicznej i szalet.

- Bardzo zależy nam na zrównoważonym wspieraniu i inwestowaniu we wszystkie dzielnice naszego miasta. Szczególnie w dzielnicach, gdzie widzimy potencjał rozwojowy, potencjał rewitalizacyjny. Bardzo nam zależało, żeby ta południowa, starsza część Wałbrzycha miała poczucie, że radni miejscy, prezydent, miasto również dba o tę część. Uważamy, że to miejsce jest kluczowe w powiązaniu z gminami Powiatu Wałbrzyskiego. W jedną stronę droga przechodzi w drogę powiatową do Dziećmorowic i Walimia, z drugiej strony jest to punkt węzłowy w komunikowaniu się z Jedliną i z Głuszycą - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Remont i przebudowa odbywały się na odcinku 1200 metrów. Całkowity koszt inwestycji przekroczył kwotę 10 milionów złotych, z czego ponad 7 milionów złotych stanowiły środki pochodzące z budżetu Gminy Wałbrzych a 3 miliony złotych to dotacja ministerialna. Wykonawcą robót była firma Eurovia.

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group