Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 2961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Cała Polska czyta dzieciom”

Niedziela, 16 czerwca 2019, 6:35
Autor: red
Wałbrzych: „Cała Polska czyta dzieciom”
Fot. organizatorzy
XVIII Finał Kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” rozpoczął się 14 czerwca o godzinie 9:30 w Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Wałbrzychu.

Głównym organizatorem akcji w naszym mieście jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna na ul. Matejki 7. Rokrocznie do współpracy zapraszana jest także inna placówka oświatowa z Wałbrzycha. W tym roku Finał został przygotowany we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wałbrzychu.

Oprócz dzieci i nauczycieli w Finale uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. Prezydent Sylwia Bielawska, wizytator Danuta Pierzynka, radna Marta Tumidalska, dyrektor Lidia Ściwiarska. Zgodnie z tradycją zaproszeni goście - dorośli odczytali „Lokomotywę” Juliana Tuwima, z podziałem na role. Następnie dorośli prezentowali, także czytając, fragmenty książek związane tematycznie z państwami Unii Europejskiej. Został sprawdzona znajomość tematyki przez młodych uczestników Finału. Musieli odpowiedzieć na pytania związane z Unią Europejską. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny: „Jestem Polakiem – Jestem Europejczykiem”, który został przeprowadzony w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wałbrzychu. Owocem tych działań był wspólnie wykonany przez dzieci oraz dorosłych - Europejski Pociąg, który ozdobił ściany Poradni.

Niespodziankę muzyczną w tym roku przygotował nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu, który zadbał o oprawę muzyczną i wykonał wspólnie z dziećmi hymn Polski oraz hymn Unii Europejskiej. Ja co roku do akcji włączyli się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej (usytuowanych przy ul. Nałkowskiej), którzy własnoręcznie wykonali upominki/ nagrody dla zaproszonych gości. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki, dyplomy oraz słodkie upominki ufundowane przez organizatorów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group