• Poniedziałek, 14 października 2019
  • Godz. 17:41
  • Imieniny: Bernarda, Dominika, Kaliksta, Liwii
  • Czytających: 4322
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

„Cała Polska czyta dzieciom”

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 16 czerwca 2019, 6:35
Autor: red
Fot. organizatorzy
XVIII Finał Kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” rozpoczął się 14 czerwca o godzinie 9:30 w Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Wałbrzychu.

Głównym organizatorem akcji w naszym mieście jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna na ul. Matejki 7. Rokrocznie do współpracy zapraszana jest także inna placówka oświatowa z Wałbrzycha. W tym roku Finał został przygotowany we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wałbrzychu.

Oprócz dzieci i nauczycieli w Finale uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. Prezydent Sylwia Bielawska, wizytator Danuta Pierzynka, radna Marta Tumidalska, dyrektor Lidia Ściwiarska. Zgodnie z tradycją zaproszeni goście - dorośli odczytali „Lokomotywę” Juliana Tuwima, z podziałem na role. Następnie dorośli prezentowali, także czytając, fragmenty książek związane tematycznie z państwami Unii Europejskiej. Został sprawdzona znajomość tematyki przez młodych uczestników Finału. Musieli odpowiedzieć na pytania związane z Unią Europejską. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny: „Jestem Polakiem – Jestem Europejczykiem”, który został przeprowadzony w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wałbrzychu. Owocem tych działań był wspólnie wykonany przez dzieci oraz dorosłych - Europejski Pociąg, który ozdobił ściany Poradni.

Niespodziankę muzyczną w tym roku przygotował nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu, który zadbał o oprawę muzyczną i wykonał wspólnie z dziećmi hymn Polski oraz hymn Unii Europejskiej. Ja co roku do akcji włączyli się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej (usytuowanych przy ul. Nałkowskiej), którzy własnoręcznie wykonali upominki/ nagrody dla zaproszonych gości. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki, dyplomy oraz słodkie upominki ufundowane przez organizatorów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Jonak 17-06-2019 10:14
o co chodzi z tym Johnnym Chepem w Wałbrzychu? Mówi się o tym ,a nic w mediach niema.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group