Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4668
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: CAZ w PUP

Wtorek, 8 lutego 2011, 19:48
Aktualizacja: Środa, 9 lutego 2011, 7:00
Autor: Sven
Wałbrzych: CAZ w PUP
Fot. Sławomir Pawlik
Od kilkunastu dni Centrum Aktywizacji Zawodowej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wałbrzychu funkcjonuje w nowym, przestronnym i komfortowym pomieszczeniu.

Za 167 tysięcy złotych do potrzeb Centrum Aktywizacji Zawodowej została przystosowana pokaźna sala, w której do tej pory mieściło się archiwum. Wykonane zostały niezbędne prace budowlane i instalacje, łącznie z klimatyzacją. Ta ostatnia zostanie uruchomiona niebawem, ponieważ w ukończeniu prac przeszkodziła zima.

PUP zatrudnia trzynastu doradców zawodowych. W nowej sali znalazło się miejsce dla dziesięciu, pozostała trójka pracuje po staremu. Dzięki tej inwestycji polepszyły się warunki pracy urzędników, ale także bezrobotni będą mogli zasięgać porady w warunkach spełniających standardy europejskie.

Poza marketami, PUP należy do najliczniej odwiedzanych miejsc w Wałbrzychu. W naszym mieście zarejestrowanych jest 9 tysięcy bezrobotnych i liczba ta rośnie. W styczniu, poszukujący zatrudnienia, mogli liczyć na 280 ofert stałej pracy, głównie w usługach.

Bardzo zadowolona z funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu jest poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka.
– Jestem tu dzisiaj jako Przewodnicząca Powiatowej Rady Zatrudnienia w Wałbrzychu. Znam warunki pracy i problemy urzędów pracy. Dlatego łatwiej jest mi oceniać ich funkcjonowanie. Wałbrzyska placówka należy do najlepszych na Dolnym Śląsku – oceniła posłanka Platformy Obywatelskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group