Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 1812
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cegiełki na szpital

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Czwartek, 22 lipca 2010, 8:26
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 8:19
Autor: PAW
Mieszkańcy Czarnego Boru zastanawiają się, jaka przyszłość czeka obiekty, w których funkcjonuje ZLO
Fot. red
Zakład Leczenia Odwykowego w Czarnym Borze znajduje się w zabytkowych zabudowaniach pałacowych. Ich utrzymanie wymaga wydatkowania poważnych pieniędzy, a kondycja finansowa placówki nie jest najlepsza.

W obiektach po dawnym pałacu od lat funkcjonuje jeden z najpopularniejszych w Polsce Zakładów Leczenia Odwykowego. Leczyć się z uzależnienia od alkoholu oraz narkotyków przyjeżdżają tu ludzie z całej Polski. Mimo że szpital osiąga zadowalające wyniki leczenia, jego sytuacja finansowa z roku na rok się pogarsza. O zamknięciu placówki mówiło się już co najmniej trzy razy. Do tej poty ten czarny scenariusz się jednak nie sprawdził.
- Obawiamy się o nasze miejsca pracy, ale cały czas wierzymy, że szpital nadal będzie działał – mówi jedna z pracownic zakładu (nazwisko do wiadomości redakcji).

Od kilkunastu lat zakładem zarządza dyrektor Jacek Kasprzak. Zdaje on sobie sprawę, że utrzymanie obiektu pochłania olbrzymie środki. Dyrekcja stara się nie doprowadzić do sytuacji, by obiekt popadł w ruinę. Dlatego w ostatnich latach przeprowadzono tutaj wiele prac remontowych, ale to wciąż za mało. Dlatego dyrektor wpadł na pomysł, by Fundacja Zdrowie i Trzeźwość wyemitowała cegiełki ze sprzedaży których pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie utrzymania zakładu. Cegiełki mają różną wartość i możne je zakupić każda osoba i w ten sposób mieć wkład w utrzymanie placówki.

Zobaczymy czy ten pomysł wypalił i jakie będzie zainteresowanie wykupem cegiełek.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group