Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2501
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Celem jest nowoczesne szkolnictwo zawodowe

Wtorek, 19 marca 2019, 12:34
Aktualizacja: 15:11
Autor: JAZ
Wałbrzych: Celem jest nowoczesne szkolnictwo zawodowe
Fot. JAZ
Regionalny Kongres Zawodowy wraz z bogatym panelem dyskusyjnym odbył się w w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

Rozmawiano o zmianach w szkolnictwie technicznym i branżowym. Gościem kongresu była Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Minister zapewniała, że zmiany były potrzebne, a dzięki wspólnej pracy z pracodawcami, okażą się praktycznie przygotowane. Ma to być odpowiedź na aktualne zapotrzebowanie rynku pracy. Dodatkowym atutem zmian ma być współpraca szkół ze spółkami Skarbu Państwa. Wszystko ma pomóc w nowoczesnym kształceniu zawodowym. Dzięki takiemu podejściu pracodawcy będą mogli kontaktować się ze szkołami, by wspólnie pracować nad nauką zarówno tą praktyczną jak i teoretyczną. Współpraca ma pomóc zabezpieczyć potrzeby lokalnego rynku w przyszłości.

Anna Zalewska dała także do zrozumienia, że nastąpią zmiany w subwencjach na szkoły. Całość ma być zależna od zapotrzebowania na zawody, których szkoła uczy. Projekt zakłada również, że korzyści ze zmian uzyskają również nauczyciele. Wszystko ze względu na prawną możliwość partycypacji w wynagrodzeniu nauczyciela przez potencjalnych pracodawców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
67%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group