Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 1723
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Centrum przesiadkowe w Jedlinie–Zdroju

Wiadomości: REGION, Jedlina-Zdrój
Czwartek, 21 września 2017, 9:23
Aktualizacja: 11:24
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Zmiany w Gminie Jedlina–Zdrój. W centrum Jedliny Zdroju przy Placu Zwycięstwa zakończono prace nad centrum przesiadkowym.

Centrum przesiadkowe to obiekt typu „parkuj i jedź'”, posiada teraz nową wiatę przystankową z granitowym krawężnikiem peronowym, wyposażoną w zamykaną i podświetlaną tablicę dwustronną, kamerę monitorującą oraz elektroniczną tablicę informacyjną. Za przystankiem znajduje się parking dla samochodów i rowerów.
- W projekcie była budowa trzech takich punktów przesiadkowych. Na Placu Zwycięstwa i w Jedlince te prace już się zakończył. Teraz trwa budowa przystanku w Kamieńsku. Zakończenie tych prac powinno nastąpić tak, jak przewiduje umowa, czyli do końca września – mówi Marta Kielar z Urzędu Miasta w Jedlinie-Zdroju.

Wspomniane punkty przesiadkowe mają pełnić funkcję „bike & ride”. Ideą budowy takich miejsc jest ograniczenie ruchu samochodów, poprzez dojazd do miasta rowerem lub autobusem. Obecnie Jedlina-Zdrój ma problem z dużym ruchem samochodów, więc utworzenie takich punktów ma pomóc w ograniczeniu ruchu samochodowego przez tę miejscowość.

Koszt wykonania inwestycji to około 350 tys. zł. 85% tej sumy pochodzi ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Xyz 21-09-2017 20:04
Centrum przesiadkowe do czego? Przecież tam nic nie ma?
~wal 21-09-2017 20:48
Może nie jestem trendy,cool,na topie itd.ale kiedyś takie CENTRA PRZESIADKOWE nazywały się przystankami.
~dwarf 21-09-2017 22:25
To prawda, kiedyś to były po prostu przystanki, a autobusy z Wałbrzycha do Jedliny i z powrotem jeździły mniej więcej co 10 minut od 4 rano do północy. No ale to było kiedyś, wtedy była niewola, ocet, denaturat, nagie haki, oporniki w klapach i dwa paluchy. Teraz jest wolnośc, demokracja, prawo, sprawiedliwość, platforma, unia i nic nie musi jeździć, bo cieszymy się swobodą. Zwłaszcza w pustym centrum przesiadkowym.
~żenua 22-09-2017 8:26
ale megalomani pracują w UM Padlina-Zdrój:). Zwykłą wiatę przystankową nazywają Centrum przesiadkowym....BUAHAHAHHAHAHAH Rozumiem, ze Orpel pozazdrościł kumplowi Romanowi Centrum Przesiadkowego jakie powstanie w Wałbrzychu:D
~Limciu 22-09-2017 11:58
A skąd wiecie czy np. w Jedlinie nie wybudują kosmodromu ? Będzie centrum przesiadkowe w podroży na Księżyc. ;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group