Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4365
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Centrum przesiadkowe w Jedlinie–Zdroju

Czwartek, 21 września 2017, 9:23
Aktualizacja: 11:24
Autor: Piotr Skomorokiewicz
REGION, Jedlina-Zdrój: Centrum przesiadkowe w Jedlinie–Zdroju
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Zmiany w Gminie Jedlina–Zdrój. W centrum Jedliny Zdroju przy Placu Zwycięstwa zakończono prace nad centrum przesiadkowym.

Centrum przesiadkowe to obiekt typu „parkuj i jedź'”, posiada teraz nową wiatę przystankową z granitowym krawężnikiem peronowym, wyposażoną w zamykaną i podświetlaną tablicę dwustronną, kamerę monitorującą oraz elektroniczną tablicę informacyjną. Za przystankiem znajduje się parking dla samochodów i rowerów.
- W projekcie była budowa trzech takich punktów przesiadkowych. Na Placu Zwycięstwa i w Jedlince te prace już się zakończył. Teraz trwa budowa przystanku w Kamieńsku. Zakończenie tych prac powinno nastąpić tak, jak przewiduje umowa, czyli do końca września – mówi Marta Kielar z Urzędu Miasta w Jedlinie-Zdroju.

Wspomniane punkty przesiadkowe mają pełnić funkcję „bike & ride”. Ideą budowy takich miejsc jest ograniczenie ruchu samochodów, poprzez dojazd do miasta rowerem lub autobusem. Obecnie Jedlina-Zdrój ma problem z dużym ruchem samochodów, więc utworzenie takich punktów ma pomóc w ograniczeniu ruchu samochodowego przez tę miejscowość.

Koszt wykonania inwestycji to około 350 tys. zł. 85% tej sumy pochodzi ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group