Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chciał skoczyć z mostu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 25 kwietnia 2013, 18:16
Aktualizacja: 18:21
Autor: opr.red.
Fot. red.
Dramatyczne wydarzenia rozegrały się dzisiaj wczesnym rankiem na moście w Wałbrzychu. Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z mostu. 35–letni mężczyzna został przewieziony do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło około 4:20. Jako pierwsi na miejsce dojechali policjanci z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, którzy tego dnia pełnili służbę. Pojawienie się umundurowanych funkcjonariuszy i załogi pogotowia ratunkowego nie uspokoiło wzburzonego człowieka. Mężczyzna groził, że skoczy z mostu. Nikomu z ratujących nie pozwalał się zbliżyć do siebie.

Negocjacje z 35-latkiem policjanci prowadzili ponad dwie godziny, aż do przybycia negocjatorów, którzy też nic nie wskórali. Wezwano także Straż Pożarną, która zajęła pozycję pod mostem. Po pewnym czasie mężczyzna wskazał dane personalne policjanta, który byłby w stanie jako jedyny odwieść go od popełnienia samobójstwa. Okazał się nim funkcjonariusz z Komisariatu w Boguszowie Gorcach. Natychmiast przybył na miejsce. Dzięki długim rozmowom policjantów z wałbrzyskiej jedynki i szybkiej reakcji funkcjonariusza z Boguszowa udało się uratować desperata. Mieszkaniec Wałbrzycha decyzją lekarzy został przewieziony do szpitala.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group