Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 3244
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chopin po japońsku

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 22 maja 2010, 15:09
Aktualizacja: 15:10
Autor: Sven
Atsuko Seta przyznaje, że lubi występować w Wałbrzychu
Fot. Krzysztof Żarkowski
Tradycyjny piątkowy koncert w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu był kolejną imprezą z cyklu upamiętniających dwusetną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Orkiestrą dyrygował Dariusz Mikulski, a gościem specjalnym była japońska pianistka Atsuko Seta.

Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej zaprezentowany został koncert na fortepian i orkiestrę A-dur kv 488 Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz VIII symfonia H-moll „Niedokończona” Franciszka Schuberta. W drugiej - królował już Chopin i jego polonezy, etiudy, nokturny, scherza, w wykonaniu niewątpliwie wybitnej pianistki - Atsuko Sety.

Artystka od wielu lat koncertuje na całym świecie. Uważa, że w Europie publiczność bardziej spontanicznie przychodzi na koncerty, wystarczą plakaty. W Japonii często potrzebne są reklamy w radio i telewizji. Pianistka jest laureatką kilku prestiżowych nagród. Do Wałbrzycha przyjeżdża od 1996 roku. Przyjęła wtedy zaproszenie Józefa Wiłkomirskiego. Lubi nasze miasto, ma tutaj wielu znajomych i przyjaciół. Koncertowała nie tylko w sali filharmonii, ale także w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju i w zamku Książ.

W następny piątek 28 maja Atsuko Seta zagra we wspaniałych wnętrzach Książa. Początek koncertu o godzinie 18.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group