Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 1731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ciąg dalszy wyburzeń przy ulicy Wrocławskiej, czyli przygotowania do przebudowy skrzyżowania

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 9 sierpnia 2013, 13:40
Aktualizacja: 21:56
Autor: opr. PAW
Fot. Robert Bajek
Budynek przy ul. Wrocławskiej 171A został już wyburzony. Teraz czas na kolejne rozbiórki budynków pod numerem 177– 179 i 181.

Prace te związane są z przygotowaniem terenu pod inwestycję, kora ma ruszyć w tym roku i obejmuje przebudowę odcinka dwujezdniowej ul. Wrocławskiej od ul. Wilczej do ul. Pogodnej wraz z budową ronda w rejonie skrzyżowania z ul. Wilczą, przebudową skrzyżowania ul. Wrocławskiej z ul. Uczniowską i ul. de Gaulle'a.

O konieczności remontu skrzyżowania i poprawieniu komfortu wjazdu do Wałbrzycha od strony Świebodzic mówiło się od wielu lat. Ta inwestycja wiąże się z wyburzeniem bloków przy ulicy Wrocławskiej i przeniesieniem do innych lokali kilkudziesięciu rodzin.
- Ta sprawa nie została rozwiązana przez kilkanaście ostatnich lat, a trzeba zdawać sobie sprawę, że to skrzyżowanie ma kluczowe znaczenie dla naszego miasta, choćby dla dalszego funkcjonowania specjalnej strefy ekonomicznej – mówił Roman Szełemej.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała Gminie Wałbrzych ten newralgiczny odcinek. Od tego momentu rozpoczęły się prace nad projektem przebudowy.

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~ 9-08-2013 14:31
Obserwując zmiany w Wałbrzychu trzeba przyznac że prezydent Szełemej to konsekwentny fachowiec i na pewno zapisze się pozytywnie w historii miasta. Zakres i skala zmian na lepsze są imponujące, pozwalają uwierzyc że ''gościowi'' uda się zrealizowac wszystkie, nawet te najśmielsze plany. Jestem sceptykiem ale stac mnie na wyrażenie uznania za "już" i mam tylko nadzieję że urzędnicy dopilnują odbioru jakościowego dróg (zapadnięte studzienki, kruszący się asfalt itp). Jeśli to ma poprawic życie mieszkańców to wymagajmy żeby było wykonane właściwie. Przykładem mojego bredzenia jest ulica kard. Wyszyńskiego na całej długości spaprana.
~karol z rodziną 9-08-2013 18:52
ul. WYSZYNSKIEGO i chodniki zostały wykonane super--partacko środek ulicy po 3 krotnej naprawie ciągle się zapada.Wykonawca to kompletny DYLETANT zrobił na chodnikach obwódki drzew których nie ma od 20 lat chyba po to by babcie do kościoła łamały nogi
~ 9-08-2013 19:16
Jestem ciekaw dlaczego nie remontują ulicy 1 maja i Niepodległości. Już wiem. Tam nie mieszka Roman. Inwestycje są na Podzamczu i Szczawienku. Zwłaszcza w pobliżu zamieszkiwania naszego pana Sz.
~ban 9-08-2013 19:18
brawo brakowalo takiego czlowieka
~księgowy 9-08-2013 19:52
Samorząd i prezydent nie robią nam żadnej łaski prowadząc naprawy dróg. To ich psi obowiązek jako naszych sług uniżonych i to suto opłacanych przez nas -pamiętajcie o tym! Szkoda tylko że jest remontowana niewielka część wałbrzyskich duktów, bo obawiam się że jak jedno skończą to zacznie się sypać następne z braku większego frontu robót co jest spowodowane wydawaniem kasy na nieistotne propagandowe przedsięwzięcia-fajerwerki . Osiedlowe drogi gminne wyglądają jak prowincjonalne drogi w Polsce z czasów z przed 1939r - dziury aż oczy bolą i tumany kurzu.Do zrobienia zostało herkulesowe dzieło .
~Ciekawy 9-08-2013 22:43
Panie władzo! Co z ulicą 1go Maja?
~student_wroc 10-08-2013 2:09
A mi się wydaje, że zawiść jedynie płynie z ust niektórych osób... ale przyjrzyjmy się faktom... Wałbrzych od 1989 roku nie był tak rozbudowany jak teraz, nie było tyle inwestycji, nie było takiego gospodarza jak Prezydent Szełemej, wiem, że podoba Wam się jak nic nie jest robione, a jak już jest to krytykujecie, oczywiście macie do tego prawo. Wałbrzych potrzebował Gospodarza-Managera, który zacznie zarządzać profesjonalnie miastem i w końcu się takiego doczekał! Doceńcie to!
~do postu z 19:16 10-08-2013 5:44
kolego, Roman nie mieszka na Podzamczu, to po pierwsze. Po drugie wyremontowano np ul Świdnicką i Makuszyńskiego, tam też nie mieszka Roman. Remontowane są ulice Wrocławska, 11 listopada i Wysockiego. Uwierz mi tam też Roman nie mieszka. Nie mieszka również na Uczniowskiej. Za chwilę zacznie się remont Sikorskiego. I wiesz co? I tu niespodzianka! Tam Roman też nie mieszka!
~ 10-08-2013 5:47
księgowy, zgadza się, prezydent łaski nie robi. Tylko dziwi mnie dlaczego co by się nie działo to go atakujesz> Po co robi to, po co robi tamto, tu czy tam łaski nie robi bo to jego obowiązek. A dlaczego nie atakujesz poprzednich 3-4 prezydentów za których rządów praktycznie nic nie zostało zrobione? Tamta sytuacja ci lepiej odpowiadała, czy moze chodzi o kwestie polityczne?
~Księgowy 10-08-2013 10:03
Nie no oczywiście, że krytykuję Szełemeja bo chodzi o kwestie polityczne, jak będę go krytykował to ludzie to przeczytają i już na niego nie zagłosują. Może ludzie są durni i mnie posłuchają. A wtedy się ujawnię i powiem tym ludziom że to ja i wystartuję w wyborach.
~Zaytsev 10-08-2013 10:12
Polak zawsze będzie narzekał, jak nic nie robili to źle, jak coś robią to też źle bo trzeba stać w korkach albo nie robią ulic którędy przejeżdżają codziennie np do pracy.. jak się nie podoba to won stąd i tyle !! Jest tyle pięknych miast w Polsce... ale zapomniałem pewnie tam takie mongoły jak Wy co tylko narzekacie, też byście się czegoś dopatrzyli i też byście narzekali :/
~żul 10-08-2013 15:07
Ulica 1-go Maja będzie wyglądała jeszcze gorzej-tego życzą sobie filmowcy,bo ponoć jest to najlepsze miejsce do nagrywania horrorów....
~Grażka 11-08-2013 15:53
Miło patrzeć jak zmienia się Wałbrzych a mnie marzy się aby nasze władze zagladneły kiedyś na ulicę Mączną.Normalnie zarosła,co miesiąc jest węższa a może nie ma jej na mapie Wałbrzycha ??.Pokazywałam nawet kiedyś zdjęcia na spotkaniu z panem prezydentem ,ale nic to.Chyba tylko skarga do Pana Boga,ale kto zna jego dokładny adres?
~oooo 11-08-2013 22:00
Gdzieś już pisałem,że gryzmolenie księgowego poraża swą niebywałą inteligencją :(
~do oooo 12-08-2013 9:52
Gdybyś był jeszcze taki błyskotliwy i potrafił rozpoznać prawdziwego księgowego(pisze z playa) od tych fałszywych(boguszów sattom i dialog) to by było dobrze.Jak widać twój poziom inteligencji jest niezbyt wysoki,że pachołki ratuszowe poprzez użycie tego samego nicka manipulują tobą jak chcą.
~ 12-08-2013 11:04
księgowy w dalszym ciągu nie odpowiedziałeś na moje pytania (post z 10.08 godz 5:47), w innych postach zarzucasz braki argumentów itd a sam co? gdzie twoje argumenty?
~oooo 13-08-2013 23:00
....kocham być manipulowany,a co nie mogę????? do.....jestem tępy i nie wiem komu odpowiadam
~Janek 14-08-2013 15:25
Powiązanie krawężnika betonowego i bardzo drogiej kostki kamiennej regularnej na przebudowywanym odcinku ul. Wrocławskiej ma się tak do sztuki budowlanej jak przepisanie pacjętowi z zawałem serca amerykańskich środków na przeczyszczenie. Co pan na to Prezydencie-Doktorze? Może warto posłuchać czasem fachowców zanim niepotrzebnie wyrzuci się pieniądze. Czy pan wie jakie to będą koszty na całej ulicy? A inne drogi czekają.
~do Janka 15-08-2013 21:44
Janku,jeżeli dziwisz się,dlaczego kładą tam granitową kostkę to już Cię uświadamiam w tym temacie.Otóż w Rzeczypospolitej(nieważne której) istnieje taki niepisany zwyczaj,że zleceniodawca dostaje od zleceniobiorcy(wykonawcy) do prywatnej kieszeni 10% wartości netto kontraktu w zamian za wygranie przetargu.Jest to żywy nieopodatkowany kesz ,którym może zarządzać jak chce.Dlatego w Polsce 1 km autostrady kosztuje 3 razy więcej niż w Niemczech,Francji,Anglii czy Holandii.Z tego powodu w Polsce jest im drożej tym lepiej,oczywiście dla decydentów.Po tm wyjasnieniu myślę,że nie będziesz już zadawał naiwnych pytań,Janku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group