Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 4405
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Co zrobić, gdy kamień uderzy w szybę?

Środa, 3 lipca 2024, 8:33
Aktualizacja: 11:10
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Co zrobić, gdy kamień uderzy w szybę?
Fot. użyczone
Pęknięcia, odpryski, uszkodzenia – to wszystko często jest zgłaszane przez kierowców jako szkoda, która wydarzyła się ich samochodom. Najczęściej problem ten powstaje z powodu kamienia, który uderza w szybę, gdy samochód jedzie rozpędzony po drodze. Nie każda taka szkoda wymaga wymiany szyby, jednak jeżeli pajęczyna pęknięć rozszerza się właściciel pojazdu będzie musiał pękniętą szybę wymienić. Nie zawsze jednak można liczyć na odszkodowanie. Kiedy się ono należy? Czy warto wykupywać specjalne ubezpieczenie od pękniętych szyb?

1. Dlaczego uszkodzona szyba jest niebezpieczna?
2. Uszkodzenie szyby - czy za taki wypadek dostaniesz odszkodowanie?
3. Ubezpieczenie szyb - czy można dodatkowo ubezpieczyć szyby przed kamieniami?
4. Wymiana szyby - jaki jest koszt wymiany przedniej szyby?
5. Gdzie znaleźć więcej informacji na temat ubezpieczeń szyb?

Dlaczego uszkodzona szyba jest niebezpieczna?

Jeżeli przednia szyba jest uszkodzona, może stanowić niebezpieczeństwo dla kierowcy, jego pasażerów oraz wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pęknięta szyba utrudnia widzenie tego, co dzieje się na drodze, czasami zniekształcając rzeczywisty obraz. Wpływa na widoczność oraz może rozszczepiać światło, co może utrudniać widzenie zagrożeń w czasie rzeczywistym. Co więcej, pęknięcie w każdej chwili może się powiększyć, co jeszcze bardziej może utrudniać widzenie.

Uszkodzenie szyby - czy za taki wypadek dostaniesz odszkodowanie?

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie OC, które obowiązkowo musi mieć wykupiony każdy kierowca, to z niego nie dostaniesz odszkodowania za zniszczoną szybę, chyba że zostałoby ono wypłacone z ubezpieczenia osoby trzeciej. OC bowiem jest ubezpieczeniem od Odpowiedzialności Cywilnej a to oznacza, że odszkodowania wypłacane z tej polisy są wtedy gdy ty wyrządzisz komuś krzywdę a nie wtedy, gdy wypadek stanie się z niczyjej winy. Chyba, że będziesz w stanie udowodnić, że kamień został wystrzelony w stronę twojej szyby spod kół samochodu jadącego przed tobą. 

Ubezpieczenie szyb - czy można dodatkowo ubezpieczyć szyby przed kamieniami?

Skoro więc nie OC to czy można dodatkowo wykupić odpowiednie ubezpieczenie szyby? Jak najbardziej! Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych oferuje swoim klientom specjalne ubezpieczenia, które opiewają na wymianę szyby gdy ta zostanie zniszczona przez nieszczęśliwy wypadek. Takie uszkodzenie szyby przez kamień odszkodowanie oferują takie ubezpieczalnie, jak: PZU, Warta, Link4, Compensa czy Generali. Warto więc sprawdzić, jaką ofertę przygotowały one dla swoich klientów.

Wymiana szyby - jaki jest koszt wymiany przedniej szyby?

A ile może kosztować wymiana szyby? Jak ze wszystkim, odpowiedź brzmi: to zależy. Warto jednak przygotować się na koszt rzędu od 1000 do nawet 2000 złotych, w zależności od tego, gdzie wymieniasz szybę, jak duża jest robocizna w danym warsztacie, w jakiej marce samochodu i jak duży jest to model. Jak więc widać, nie są to małe pieniądze, warto więc się ubezpieczyć aby nie musieć takich kwot wyciągać z rękawa na zawołanie. 

Gdzie znaleźć więcej informacji na temat ubezpieczeń szyb?

Więcej na temat uszkodzeń szyb w samochodach, można dowiedzieć się chociażby w internecie na stronie https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-szyb-warto-je-kupic/. Dowiesz się co możesz zyskać decydując się na specjalną polisę ubezpieczającą szyby przednie. Zorientujesz się kiedy wymiana przedniej szyby jest niezbędna. A także zorientujesz się, czy możesz jeździć z pękniętą szybą, jeżeli pęknięcie nie jest zbyt duże.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
1
13%
Hahaha
2
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group