Poniedziałek, 9 marca
Imieniny: Franciszki, Katarzyny
Czytających: 7196
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Mogło skończyć się tragedią

Poniedziałek, 9 marca 2026, 6:30
Aktualizacja: 12:42
Autor: KMP Wałbrzych
REGION, Boguszów-Gorce: Mogło skończyć się tragedią
Fot. KMP Wałbrzych
Dla policjantów służba na rzecz bezpieczeństwa nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru. Udowodniło to policyjne małżeństwo z wałbrzyskiej komendy, którzy w czasie wolnym od służby zareagowali na niebezpieczną sytuację w Boguszowie–Gorcach. Dzięki ich szybkiej i zdecydowanej reakcji udało się zapobiec tragedii.

Do zdarzenia doszło 3 marca 2026 roku w Boguszowie-Gorcach przy ul. Browarnej. Małżeństwo funkcjonariuszy asp. Paweł Wojsznis z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz dzielnicowa sierż. Małgorzata Wojsznis z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu, w czasie wolnym od służby zauważyli na pobliskiej łące niepokojącą sytuację.

Funkcjonariusze dostrzegli leżącego na trawie mężczyznę, który – jak się okazało – znajdował się w stanie nietrzeźwości. W jego pobliżu pojawił się ogień. Prawdopodobnie zapalony papieros, którego niedopałek wypadł z ręki mężczyzny, spowodował zapalenie się suchej trawy. Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą. Najpierw ewakuowali mężczyznę z miejsca zagrożenia, a następnie zadbali o jego bezpieczeństwo, pozostając z nim do czasu przyjazdu umundurowanego patrolu.

Na miejsce zdarzenia wezwano również straż pożarną, która szybko ugasiła ogień i zabezpieczyła teren. Na szczęście mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej i noc spędził w policyjnej celi. Następnego dnia, po wytrzeźwieniu, został ukarany mandatem karnym za spowodowania zagrożenia pożarowego.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
1
10%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2026 Highlander's Group