Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2330
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Ćwiczenia Obowiązkowe i inne martwe natury” – wernisaż wystawy

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 4 lutego 2018, 16:56
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Fot. Piotr Skomorokiewicz
„Ćwiczenia Obowiązkowe i inne martwe natury” Pawła Żaka to wystawa fotografii, którą można oglądać od 3 lutego w Starej Kopalni.

- Zastanawiałem się, co pan Jarosław Michalak z Wałbrzyskiego Klubu Fotografii może jeszcze wymyślić i wymyślił kolejną imprezę artystyczną w postaci wielu ciekawych imprez, jak choćby ta, która otwiera nowy rok tutaj w Starej Kopalni. Dziękuje, że tyle weny twórczej w Panu, ale także w tych wszystkich, którzy Pana otaczają. Serdecznie gratuluje, że autor zdecydował się tutaj wystawić swoje prace, bardzo ciekawe prace i każdy z państwa będzie mógł zobaczyć te wspaniałe ujęcia – powiedział Zygmunt Nowaczyk, wiceprezydent Wałbrzycha.

Cykl, z którego pochodzą fotografie wchodzące w skład wystawy został wydany w 2017 roku pod postacią albumu “i inne martwe natury”
- Chciałbym podziękować Wałbrzyskiemu Klubowi Fotografii za zaproszenie tutaj do Starej Kopalni i za umożliwienie pokazania tych prac, w takiej przestrzeni. Fotografia powinna przemawiać obrazem i mam nadzieję, że ta to robi. W tych pracach nie ma jakiegoś manifestu, który chciałbym wygłosić, ale mogę o każdej z nich porozmawiać – powiedział Paweł Żak.

Głównym zajęciem artysty jest fotografia inscenizowana o charakterze symbolicznym. Wiele z prac to użycie nietypowych technik kopiowania dających w wyjątkowe i niepowtarzalne odbitki. Paweł Żak jest laureatem Prix de la Lumierre w European Photography Contest- Vevey (Szwajcaria 1998). Bibliotheque Nationale w Paryżu, Muzeum Narodowego w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, a także kolekcje prywatne w kilku krajach Europy, m.in. Francji, Norwegii, Danii, Holandii, Belgii czy Niemczech tam m.in. znajdują się prace Pawła Żaka.

Wystawę można oglądać do 11 marca 2018 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group