Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 3695
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Cyklostrada bez Wałbrzycha?

Piątek, 19 listopada 2021, 9:34
Aktualizacja: 12:56
Autor: red
REGION: Cyklostrada bez Wałbrzycha?
Fot. Ziemia Wałbrzyska
18 listopada Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski oraz Radny Powiatu Wałbrzyskiego Piotr Pol uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym Cyklostrady Dolnośląskiej.

Spotkanie dotyczyło przebiegu Trasy Sudeckiej oraz Eurovelo. Poruszono temat przebiegu tras, rozwiązań, które ułatwią turystom podróżowanie po ścieżkach rowerowych oraz zachowania wszelkich norm bezpieczeństwa przy projektowaniu Cyklostrady. Podpisano również deklarację współpracy przy tworzeniu projektu budowy nowych tras rowerowych. Cyklostrada jest wspólnym projektem, który nie powstałby bez zaangażowania jednostek samorządu terytorialnego.

Program zakłada budowę długodystansowych dróg rowerowych i obejmuje swym zasięgiem cały Dolny Śląsk. Sieć tras rowerowych Cyklostrady powstanie dzięki współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz dolnośląskich samorządów.

Program jest tworzony z myślą o mieszkańcach całego regionu oraz otwartych na współpracę samorządów. Celem Cyklostrady jest utworzenie na ziemiach Dolnego Śląska funkcjonalnej i szerokiej sieci tras rowerowych, służących codziennej komunikacji mieszkańców, przy jednoczesnym rozwoju turystyki w całym regionie. Ma także za zadanie promować ochronę środowiska oraz podnosić aktywność fizyczną. Budowa Cyklostrady wpłynie bardzo pozytywnie na rozwój gospodarczy regionu. Współpraca samorządów będzie odbywała się na zasadach partnerstwa, wspólnego aplikowania o zewnętrzne źródła finansowania tej inwestycji (w tym o środki europejskie), a także późniejszej realizacji i promocji projektu.

Z przykrością stwierdzić, że obecny na spotkaniu przedstawiciel miasta Wałbrzycha, jako jeden z nielicznych nie zdecydował się podpisać deklaracji o współpracy przy tworzeniu Cyklostrady Dolnośląskiej. Pozostawiam to Państwu do oceny, licząc jednocześnie na refleksję władz miasta w tej sprawie - podsumowuje spotkanie wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.

Twoja reakcja na artykuł?

15
28%
Cieszy
11
21%
Hahaha
3
6%
Nudzi
5
9%
Smuci
14
26%
Złości
5
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group